Kadetki Lider BIOFARM Swarzędz w Finale Mistrzostw Polski U15K

Koszykarki Lider BIOFARM Swarzędz w miniony weekend w Żyrardowie rozgrywały turniej półfinałowy Mistrzostw Polski U15K – kadetki awansowały do Finałów!

Podopieczne trenerów Andrzeja Śniadka i Magdaleny Dedio rywalizowały z: UKS Trójką Żyrardów, 1KS Ślęza Wrocław oraz MKS Kusy Szczecin o dwa premiowane awansem do wielkiego Finału miejsca. Liderki rocznika 2008 chciały powtórzyć wyczyn swoich starszych koleżanek z rocznika 2006 i również awansować do Finałów MP.

Trenerzy wiedzieli, że kluczowy do awansu będzie pierwszy mecz z gospodyniami z Żyrardowa. Swarzędzanki zaczęły bardzo nerwowo i przegrywały w pierwszej kwarcie już 5:12, ale po niemrawym początku wzięły się ostro do pracy i po 10 minutach prowadziły 21:16. Do przerwy były 42:33, ale wiadomym było, że rywalki nie powiedziały ostatniego słowa. Liderki ciągle prowadziły, ale w 34 minucie przewaga stopniała tylko do 4 punktów 54:58, co zwiastowało ogromne emocje. Ostatecznie do koszykarki Lidera mogły świętować sukces po wygranej 66:58. Najlepsza na parkiecie była Antonina Maj, która zaliczyła double-double 23 punkty i 12 zbiórek.

Drugiego dnia Liderki zmierzyły się z rozstawioną z jedynką Ślęzą Wrocław. Po pasjonującym boju uległy 45:50, ale wiedziały że zwycięstwo w ostatnim meczu ze Szczecinem da im pewny awans bez względu na wyniki innych meczów.

Ostatniego dnia swarzędzanki postawiły kropkę nad i. Pokonały wysoko 91:51 zespół MKS Kusy Szczecin i mogły świętować awans do Finałów Mistrzostw Polski U15K. To fantastyczne zwieńczenie bardzo trudnego sezonu.

Liderki grały w składzie: Gabrysia Flaszak (13,3,13), Lena Gąsiorek (-,-,4), Alicja Kobylińska  (0,0,7), Antosia Kuchcińska (2,2,14), Zosia Łagodzka (-,-,2), Antosia Maj (23,20,18), Marika Mierzejewska (5,3,8), Hania Mróz (3,11,0), Michalina Radek (-,2,7), Antosia Sikora (9,0,7), Wera Stachowiak (4,4,1), Julia Zając (7,0,10).