Jeden punkt szczepień masowych w Swarzędzu, w Kostrzynie żadnego

Zapadła decyzja, w związku z którą w Swarzędzu powstanie jeden punkt szczepień masowych (planowane były dwa). W gminie Kostrzyn nie będzie żadnego.

13 kwietnia 2021 r. odbyło się spotkanie wojewody wielkopolskiego z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie lokalizacji dodatkowych punktów szczepień w powiecie poznańskim. Spośród zaproponowanych przez Starostwo Powiatowe 23 punktów, akceptację uzyskało 7 (w Czerwonaku, Dopiewie, Kórniku, Luboniu, Mosinie, Rokietnicy i Swarzędzu). Wicestarosta poznański Tomasz Łubiński zauważa: – Po wtorkowym spotkaniu z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia zyskaliśmy akceptację dla siedmiu punktów. Jeśli doliczymy do tego pięć już działających w ramach Metropolii Poznań, to mamy dwanaście takich miejsc. Jak informuje portal InfoKostrzyn.pl, w gminie Kostrzyn masowe szczepienia miały się odbywać w sali „Kostrzynianki” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Władze gminy zgłosiły chęć otwarcia dwóch punktów.

Punkt szczepień masowych w Swarzędzu będzie zlokalizowany w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Św. Marcina 1). Otwarcie punktu planowane jest na przełom kwietnia i maja.

Z punktu szczepień powszechnych w Swarzędzu będą mogli korzystać mieszkańcy naszej gminy, osoby z sąsiednich miejscowości (w tym mieszkańcy Poznania a nawet całej Polski).

Drugi zaproponowany punkt szczepień (w świetlicy środowiskowej przy rondzie na os. Mielżyńskiego) nie uzyskał akceptacji.

Warto przypomnieć, że masowe punkty sczepień funkcjonują w gminach Buk, Komorniki, Kleszczewo, Pobiedziska i Tarnowo Podgórne. Powstały one z inicjatywy Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Piotr Wiśniewski, dyrektor Metropolii zauważa: – Mamy wypracowany system, dlatego mogliśmy błyskawicznie zacząć działać. Stowarzyszenie połączyło działania samorządów i nawiązało współpracę z partnerem medycznym, Szpitalem Podolany. Władze gminne i miejskie wskazały lokalizacje, w których regularnie mogą być aplikowane szczepionki. Gminni koordynatorzy odpowiadają też za rejestrację i umawianie mieszkańców. Pierwsze szczepienia w ramach Metropolii przeprowadzono 15 lutego w Komornikach.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

punkt szczepień masowych w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *