Kradli żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych w Swarzędzu

Jak informuje swarzędzka Straż Miejska w południowej części miasta dwaj sprawcy kradli żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Akt oskarżenia trafił do sądu.

Straż Miejska w Swarzędzu poinformowała o sytuacjach, które powtarzały się w drugiej połowie bieżącego roku. Złodzieje kradli żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych, których zniknęła znaczna liczba. Sprawcy działali w godzinach nocnych głównie na terenie południowego Swarzędza – na Zatorzu i w Nowej Wsi (między innymi na ul. Geremka).

Strażnicy przeanalizowali zapis kamer monitoringu. Obserwując nagrania udało im się wytypować dane pojazdu, którym najpewniej poruszali się sprawcy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zebrane dane przekazali policji w konsekwencji czego w grudniu Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda skierowała do sądu stosowny akt oskarżenia.

Strażnicy podkreślają, że znaczne straty materialne, to tylko jeden problem związany z kradzieżą pokryw studzienek. Drugą jest spore zagrożenie – dla pojazdów, ale i przechodniów – dlatego tego typu kradzież jest wyjątkowo niebezpiecznym i godnym potępienia działaniem.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Kradli żeliwne pokrywy studzienek
Znikały żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych w Swarzędzu – Strażnicy namierzyli sprawców. Fot. Straż Miejska w Swarzędzu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *