Gminne Dożynki – zapraszamy!

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 25 sierpnia pod namiotem przy Pływalni „Wodny Raj” w Swarzędzu. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 14:30 mszą św., która odbędzie się w kościele pw. św. Marcina w Swarzędzu. Występy na scenie poprzedzi korowód dożynkowy, który przejdzie z kościoła do Sceny nad Jeziorem.

O godz. 16:00 Zespół Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Jako pierwsza na scenie – o godz. 17:00 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. Pół godziny później przed publicznością wystąpi dobrze znana swarzędzanom „Olszyna”. Tę część tegorocznych Dożynek Gminnych zakończą pokazy sekcji tańca i piosenki Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

O godz. 19:30 rozpocznie się koncert zespołu Basta, założonego w 2007 roku przez Evę, współpracującą wcześniej z grupą Viper. Obecnie zespół Basta tworzą: Eva, Boguś, Mariusz oraz Asia. W 2008r. grupa otrzymała statuetkę „Debiut roku” na corocznym festiwalu muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. Na swoim koncie mają takie przeboje jak: takie przeboje jak „Speed”, „Zatrzymać czas”, „To nie tak”, „Zakazana”, „Niepokorna i szalona”.

Gwiazdą wieczoru będzie grupa Sound’N’Grace – zespół, w którym każdy z wokalistów to doskonale oszlifowany diament, dzięki czemu razem tworzą bogactwo muzycznych możliwości.  Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego:  Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego. Od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka. W ich repertuarze można znaleźć gospel, soul, r&b, jazz, czy funk. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Atom”. Płyta promowana była przez single: „Dach” „Możesz wszystko”,  „Nadzieja” i „Na pewno”. W listopadzie 2017 roku na rynku ukazała się płyta „Życzenia”. Album zapowiadały dwa single: „100”, który został nagrany z Filipem Lato oraz „Idealnie”, goszczący w największych stacjach radiowych oraz czołówkach list przebojów.

Tegoroczne Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzą DJ Radi S i David Leibthal.

OK
One thought on “Gminne Dożynki – zapraszamy!

  • 17 sierpnia 2018 at 14:24
    Permalink

    od kiedy dozynki organizowane są w mieście?
    Gruszczyn, Zalasewo czy Gortatowo – tam powinny być dozynki, śmiech na sali

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *