Instagram zaufania w Swarzędzu: Szkoła Podstawowa nr 3 wspiera dzieci

Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu wprowadziła nietypowe rozwiązanie, którego celem jest wsparcie uczniów, którzy doświadczają różnego typu problemów – aplikację Instagram oraz telefon zaufania.

Uruchomienie szkolnego telefonu zaufania, a także włączenie nowego kanału komunikacji z uczniami ma być narzędziem, które pomoże w rozwiązywaniu różnego typu problemów dzieci i młodzieży. Uczniowie swarzędzkiej „trójki” za pośrednictwem telefonu lub aplikacji Instagram mogą zgłaszać wszelkie sytuacje, w których doświadczają jakiejkolwiek formy przemocy, czy też wykluczenia.

Sławomir Klapa, przewodniczący rady rodziców, w rozmowie z RMF FM zauważył: –Już teraz wiemy, że najczęstszym problemem, z jakim mierzą się uczniowie, jest wykluczenie społeczne i chcemy im pomóc. Aleksandra Jagiełło, terapeutka pedagogiczna z SP 3 dodaje – Uczniowie mogą zgłaszać się z problemami związanymi ze szkołą, domem, rodzicami, rówieśnikami. Mamy dyżury przy telefonie. Ponadto mogą też wysyłać do nas anonimowe pytania za pośrednictwem social mediów, a dokładnie Instagrama.

Każda inicjatywa mająca na celu wsparcie dzieci i młodzieży w radzeniu sobie z trudnościami, problemami szkolnymi, z agresją czy wykluczeniem jest niezwykle ważnym i godnym pochwały działaniem działaniem. Należy pogratulować również bardziej innowacyjnego podejścia.

Więcej na temat Instagrama i telefonu zaufania Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu można posłuchać w rozmowie reportera RMF FM Beniamina Piłata z Dorotą Świerczyńską – dyrektorką SP 3, Aleksandrą Jagiełło – terapeutką pedagogiczną i z Sławomirem Klapą, przewodniczącym rady rodziców swarzędzkiej „trójki” – kliknij w TYM MIEJSCU aby odsłuchać.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Instagram zaufania w Swarzędzu
Instagram zaufania w Swarzędzu: Szkoła Podstawowa nr 3 wspiera dzieci

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *