Grał w Ekstraklasie, strzelił gola Legii, teraz zagra w Unii Swarzędz

Nowy napastnik Unii Swarzędz grał w Ekstraklasie w barwach Korony Kielce, strzelił też gola Legii Warszawa na Łazienkowskiej – Michał Przybyła dołączył do drużyny „Dumy Swarzędza”.

Taki transfer na pewno będzie dużym wzmocnieniem swarzędzkiego klubu. Wszak nieczęsto zdarza się, by pojawiał się piłkarz, który grał w Ekstraklasie, a tym bardziej, który strzelił gola Legii Warszawa na ich własnym stadionie. Najlepszym sezonem 26-latka były rozgrywki 2015/2016. Wtedy to reprezentując Koronę Kielce wystąpił na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek piłkarskich 22 razy. Strzelił wówczas 5 bramek, z czego jedną bardzo szczególną – Legii Warszawa, na jej stadionie. Bramka ta przesądziła o zwycięstwie kielczan. Michał Przybyła miał też okazję otrzeć się o młodzieżową reprezentację Polski. Trzy razy zakładał koszulkę z orłem kadry do lat 21.

Po początkach seniorskiej kariery w rezerwach Korony Kielce (sezon 2013/2014) został wypożyczony na rok do I-ligowego Widzewa Łódź. Stamtąd jednak wrócił do Kielc, by rozegrać swój do tej pory najlepszy sezon, okraszony wspomnianym trafieniem trafieniem z warszawską Legią. W następnych rozgrywkach zagrał kolejne 12 spotkań w Ekstraklasie. Dalsze losy Michała Przybyły to gra w niższych ligach. Jeszcze zanim snajper trafił do Unii Swarzędz grał w pięciu innych klubach. W I-ligowej Chojniczance Chojnice, II-ligowej Warcie Poznań, III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg, III-ligowym Stilonie Gorzów Wielkopolski oraz  IV-ligowej Warcie Gorzów Wielkopolski.

Czas na powrót po kontuzji

Wychowanek Zdroju Busko Zdrój wraca na boisko po ciężkiej kontuzji. Zerwał więzadło przednie i uszkodził łąkotkę. Przerwa w grze trwała przeszło 8 miesięcy. Zawodnik cieszy się jednak, że może wrócić do piłki i szykuje się do sezonu w III lidze.

Michał Przybyła w rozmowie z echodnia.eu tak mówi o swojej obecnej sytuacji:

„Trenuję już tydzień z Unią Swarzędz, przygotowujemy się do sezonu trzeciej ligi, który będzie bardzo trudny, bo spada wiele zespołów. Cóż, kiedyś się grało w ekstraklasie. Myślałem, że zostanę tam na dłużej, ale tak wyszło.”

Panie Michale, witamy w Swarzędzu i życzymy wielu sportowych sukcesów oraz miłego pobytu w naszej gminie!

Fotografia pochodzi z oficjalnej informacji na stronie Unii Swarzędz.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

grał w ekstraklasie strzelił Legii

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *