Dlaczego nie musisz jeść 5-ciu posiłków dziennie?

„Jedz 5 posiłków dziennie” jest to najczęstsze zdanie, które pojawia się, kiedy szukamy informacji o odchudzaniu bądź zdrowym odżywianiu.
Czy każdy musi jeść 5 posiłków dziennie, bez względu na stan zdrowia, tryb życia?
Okazuje się, że ilość posiłków jaką powinniśmy zjadać jest bardzo zróżncowana, tutaj często potrzebne jest podejście indywidualne . Prawidłowo byłoby zjadać 3 do 5 posiłków dziennie. Od czego jest to uzależnione? Głównie od naszego trybu życia, pracy. Bardzo często ze względu na charakter pracy ilość posiłkow w ciągu dnia wynosi 3 lub 4. Jeżeli nie są to „przypadkowe”, wysokoprzetworzone posiłki, są one prawidłowo zbilansowane pod względem kaloryczym oraz zawartości składników odżywczych, nie ma w tym nic złego. W związku z występującymi chorobami (np. cukrzyca, insulinooporność) ilości posiłków mogą również odbiegać od popularnych „norm”. Osoby cierpiące na zaburzenia metabolizmu węglowodanów i występujące w ich wyniku wahania stężenia cukru we krwii m.in. hipo- lub hiper-glikemii mogą mieć potrzebę zjadania 3, 4 lub nawet 6 posiłków dziennie! Wszystko w zależności od aktualnego stanu zdrowia, wyników badań oraz samopoczucia.
Jeżeli już wiesz ile posiłków powinieneś zjadać biorąc pod uwagę swoje możliwości czasowe i wskazania zdrowotne przeanalizuj, czy są to posiłki dobrej jakości, świeże, nie zawierają cukru rafinowanego, konserwantów. Poza ilością zjadanych posiłków bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na ich jakość. W końcu jesteśmy tym co jemy!
Karolina Bartczak
www.naturaldiet.pl, 695 144 082Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *