„Duma Swarzędza” zdeklasowała Centrę

Podopieczni Patryka Kniata po raz kolejny dali dowód, że najlepiej gra się im na własnym stadionie. Wrzesień rozpoczęli od wygranej z Centrą Ostrów Wielkopolski 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, ale ich dominacja z czasem zaczęła topnieć. W 3. minucie niebezpieczny strzał z wysokości pola karnego oddał Miłosz Nowicki. Na szczęście próba piłkarza Centry nie zaskoczyła Andrzeja Budnika, który wybronił uderzenie.

W 24. minucie swarzędzanie otworzyli wynik meczu. Wówczas w pole karne zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego dośrodkował Paweł Koralewski, a tam głową piłkę do siatki skierował Krystian Antczak. Po upływie sześciu minut zdobywca bramki dla Unii miał bliźniaczą sytuację. Różniła się ona tylko tym, że podającym był Mateusz Świergiel, a “Szyba” tym razem nie znalazł drogi do bramki.

Przed przerwą swoją okazję miał jeszcze kapitan Centry – Jakub Michalski. W 38. minucie wbiegł w pole karne i strzelił z kilku metrów w stronę kasty gospodarzy. Andrzej Budnik nie musiał jednak wyciągać futbolówki z siatki, bo odbiła się ona od słupka.

Po zmianie stron oba zespoły miały swoje szanse, choć sytuacje konstruowane przez Unitów były bardziej klarowne. W 53. minucie piłkę tuż przed pole karne Krystian Antczak wyłożył Wojciechowi Antczakowi, który nieznacznie chybił.

Dwie minuty później Michał Kucharski uderzył z woleja, niemniej niebywałym refleksem popisał się Budnik i akcja spaliła na panewce. W 61. minucie golkiper Unii ostatecznie skapitulował. Jakub Michalski – po ładnej akcji drużyny gości – przelobował Budnika.

Rezultat remisowy najwyraźniej satysfakcjonował piłkarzy Mariusza Posadzego, bo po zdobyciu bramki cofnęli się do obrony. Dla Unitów, których nikt nie musiał zapraszać do walki o komplet punktów, była to nie lada gratka.

Kolejnym sprzyjającym czynnikiem okazały się trafione zmiany trenera Patryka Kniata. Wprowadzony w 66. minucie Marcin Nowicki po siedmiu minutach znacząco zaznaczył swoją obecność na placu gry. Wtedy dostał w polu karnym podanie, po którym przyjął piłkę i z bliska wepchnął ją do siatki. W 79. minucie wynik spotkania na 3:1 dla gospodarzy ustalił Krystian Antczak. “Szyba” perfekcyjnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Dzięki wygranej SKS wskoczył na 6. miejsce w IV-ligowej tabeli. Kolejne spotkanie Unia rozegra w najbliższą sobotę o godz. 11:oo na Stadionie Miejskim w Swarzędzu, a rywalem będzie Olimpia Koło.

Unia Swarzędz – Centra Ostrów Wielkopolski 3:1 (1:0)

Bramki: Krystian Antczak (24′, 79′), Marcin Nowicki (73′) – Jakub Michalski (61′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski (88′ Mikołaj Nowak), Mikołaj Kistowski, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Jakub Dohnal (66′ Marcin Nowicki), Filip Soboń, Wojciech Antczak, Mateusz Świergiel (90′ Mikołaj Remlein) – Marcin Łażewski (83′ Piotr Babuszkiewicz), Krystian Antczak.