Co się dzieje w Swarzędzu – przed nami weekend pełen wydarzeń

Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle ciekawie – warto więc sprawdzić co dzieje się w najbliższym czasie w Swarzędzu i w gminie. 

Przedostatni weekend sierpnia to istna kumulacja wydarzeń w naszej gminie. Odbędą się imprezy o bardzo różnorodnym charakterze i chyba każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. A trzeba pamiętać, że gminne dożynki jeszcze będą przed nami.

Sobota, 20 sierpnia 2022 r.

Sobotni poranek 20 sierpnia możemy zacząć od odrobiny wysiłku fizycznego. Odbędzie się bowiem XIV Ogólnopolski Nadwarciański Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK oraz ich sympatyków – z metą w Rogalinie. Szczegółowe informacje na temat rajdu można znaleźć TUTAJ.

Jeśli jednak ktoś wolałby spędzić sobotnie przedpołudnie nieco bardziej stacjonarnie będzie mógł się wybrać na kolejne śniadanie na trawie. Początek o godzinie 10:00 w parku przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu. O tym wydarzeniu pisaliśmy już wcześniej.

Żądni muzycznych wrażeń powinni się w sobotę udać do Zalasewa. Tam odbędzie się Dzień Zalasewa. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00, a zakończy już w niedzielę. Program Dnia Zalasewa można znaleźć w TYM MIEJSCU. Trzeba też mieć na uwadze, że w związku z wydarzeniem, szykują się w sobotę utrudnienia na ul. Kórnickiej (klikając TUTAJ, poznasz szczegóły).

Niedziela, 21 sierpnia 2022 r.

W niedzielę, 21 sierpnia, gdy już trochę odpoczniemy po dniu pełnym wrażeń, będziemy mogli wskoczyć na rower. Od godziny 14:00, na boisku sportowym w Gruszczynie wystartuje piknik „Rowerowe Love”. Więcej o wydarzeniu można przeczytać w naszej informacji (TUTAJ).

Również w niedzielę, ale już wieczorem, odbędzie się w Swarzędzu koncert finałowy jubileuszowego XX Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE 2022. Koncert rozpocznie się o godzinie 21:00. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć na naszej stronie.

Jak na dwa dni, to naprawdę sporo wydarzeń. Szyki może jedynie popsuć pogoda, gdyż według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w nocy z piątku na sobotę (19-20 sierpnia) mogą się pojawić burze i silny wiatr. RCB wydało ostrzeżenia dla 9 województw, w tym dla całej Wielkopolski.

Co się dzieje w Swarzędzu
Co się dzieje w Swarzędzu – przed nami weekend pełen wydarzeń

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *