Środowiskowy Dom Samopomocy w Swarzędzu w nowym miejscu

Nową siedzibę otrzyma niebawem Środowiskowy Dom Samopomocy w Swarzędzu. Podpisano umowę w sprawie przebudowy budynku dawnego Gminnego Centrum Informacji przy ul. Działkowej w Swarzędzu.

W piątek, 19 sierpnia 2022 r. w swarzędzkim Ratuszu podpisano umowę na przebudowę i rozbudowę obiektu przy ulicy Działkowej 61A w Swarzędzu. Do końca czerwca br. Mieściło się tam Gminne Centrum Informacji, które zostało przeniesione na ul. Piaski 4 (pierwsze piętro).

W remontowanym budynku znajdzie się Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Swarzędzu. Wykonawcą prac budowlano-remontowych będzie firma VIC-MAR SP z o.o., a czas na realizację umowy ustalono na 131 dni. Swarzędz ma otrzymać 1,164 mln zł z Rezerwy Celowej Budżetu Państwa na Rozwój Ośrodków Wsparcia.

Budynek ma być w pełni przygotowany, by osoby z niepełnosprawnościami mogły wygodnie z niego korzystać. Wśród prowadzonych prac najważniejsze będzie dostosowanie pomieszczeń do działalności środowiskowego domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. W aktualnie istniejącej części budynku powstaną sale terapeutyczne, kotłownia, węzeł kuchenno-sanitarny oraz pomieszczenie magazynowe. Natomiast poprzez rozbudowę budynek powiększy się o dodatkową salę, szatnie oraz pomieszczenia administracyjne.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Swarzędzu
Podpisano umowę dotyczącą remontu dawnego budynku GCI. Fot. UMiG

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *