Budżet Obywatelski 2021 – zobacz, jakie projekty wygrały!

Budżet Obywatelski 2021: Od 10 lipca do 11 września 2020 r. odbyło się głosowanie na projekt Budżetu Obywatelskiego gminy Swarzędz na 2021 rok, głosowanie odbywało się on-line i wzięło w nim udział 1157 osób, a jakie projekty wygrały?

Łącznie na 5 projektów oddano 1819 głosów.

Wszystkie projekty zostaną skierowane do realizacji w 2021 roku.

Poniżej informacja o projektach i liczbie oddanych na nie głosów.

Budżet Obywatelski 2021 – Projekty lokalne

 1. Dokumentacja projektowa na przebudowę ulicy Bliskiej w Rabowicach – 561 głosów
  Projekt zakłada wykonanie dokumentacji technicznej wraz z załącznikami na przebudowę ulicy Bliskiej w Rabowicach od skrzyżowania z ul. Daglezjową. Inwestycja ma charakter lokalny, dotyczy mieszkańców Rabowic w szczególności tych z sąsiednich ulic: Daglezjowej, Kuźniczej, Żelaznej, Leśnej Polanki, Rycerskiej i Kawalerów Maltańskich.
 1. Strefa rekreacji na os. Raczyńskiego – 214 głosów
  Celem projektu jest rewitalizacja terenu rekreacyjnego na osiedlu Raczyńskiego (w pobliżu kortów tenisowych). Dla mieszkańców szczególnie ważne jest by okolica, którą zamieszkują zyskała miejsce pełne zieleni, które sprzyjać będzie rekreacji i wypoczynkowi. Projekt ma charakter lokalny, skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców południowej części Gminy Swarzędz zarówno do młodych rodzin z dziećmi jak i osób starszych. Rewitalizacja terenu przyczyni się do poprawy jakości życia obu tych grup. Pozyskane środki finansowe pozwolą na przygotowanie projektu, demontaż zniszczonej infrastruktury, zakup nowych ławek oraz podstawowe nasadzenia zieleni miejskiej.
 1. Projekt rewitalizacji Placu Handlowego w Swarzędzu – 257 głosów
  Celem inicjatywy jest pozyskanie środków na wykonanie projektu i kosztorysu rewitalizacji Placu Handlowego w Swarzędzu. Będzie to pierwszy etap procesu rewitalizacji tego terenu. Docelowo plac ma wzbogacić się o nową nawierzchnię, system oświetlenia, elementy małej architektury, zieleń, ciągi komunikacyjne, miejsca postojowe dla samochodów i rowerów oraz miejsca do prowadzenia handlu obwoźnego. Oczekuje się, że finalnie przeprowadzenie wskazanych działań wpłynie na wygląd i użyteczność Placu Handlowego oraz poprawi kondycję prowadzonych tu firm.

Budżet Obywatelski 2021 – Projekty dodatkowe

 1. “Suchą nogą przez wieś” – 402 głosy
  Celem projektu jest opracowanie dokumentacji budowlanej dla ulicy Południowej. Obecnie w przebudowie jest ulica Dworcowa, wcześniej opracowane zostały projekty na budowę ulic : Łąkowej, Polowej i częściowo Podgórnej. Jest to dalsza część projektu ” Suchą nogą przez wieś”, który pozwoli na modernizację i budowę ulic na terenie wsi Kobylnica. Opracowanie projektu na przebudowę ulicy Południowej poprawi dalszą infrastrukturę drogową oraz bezpieczeństwo dla mieszkańców tej części Kobylnicy.
 1. Oznakowanie trasy i udogodnienia infrastruktury mety parkrun Jezioro Swarzędzkie – 385 głosów
  Projekt ma na celu wzbogacenie Swarzędzkiego Parkrunu o dodatkową infrastrukturę turystyczną. Wyszczególniono zakup: tablicy informacyjnej przy starcie biegu, słupków ze znacznikami kilometrów, skrętów, nawrotki, startu, mety, zegara elektronicznego do zliczania wyników indywidualnych oraz wiaty z 3 ławkami. Parkrun Jezioro Swarzędzkie działa od maja 2019 roku na terenie Swarzędza i zrzesza ok. 200 mieszkańców gminy. Cotygodniowe bezpłatne spotkania aktywizują co sobotę średnio 70 uczestników i kilkunastu wolontariuszy. Mając profesjonalne narzędzia w postaci dodatkowej infrastruktury idea aktywności fizycznej ma szansę jeszcze bardziej zaistnieć w świadomości Swarzędzan i wypromować gminę wśród turystów parkrunowych.

Kwoty, jakie mają być przeznaczone na poszczególne projekty można zobaczyć na stronie swarzedz.konsultacjejst.pl.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Budżet Obywatelski 2021

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *