Droga dla rowerów z Zalasewa z dofinansowaniem 1,15 mln zł z UE

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o przyznaniu Gminie Swarzędz dofinansowania na przedsięwzięcie, w ramach którego powstanie droga dla rowerów z Zalasewa z dofinansowaniem 1,15 mln zł ze środków UE. 8 lipca burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę.

„Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz – system tras rowerowych wraz z infrastrukturą – etap II” – to tytuł przedsięwzięcia, na które w czwartek burmistrz Swarzędza, M. Szkudlarek, podpisał umowę w Urzędzie Marszałkowskim. Dotyczy ona pozyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynoszącego aż 1,15 mln zł działania, którego cała wartość opiewa na 1,37 mln zł.

Zadanie to stanowi kontynuację przedsięwzięcia zakończonego w 2018 r. Dotyczyło ono budowy ścieżki rowerowej nad Jeziorem Swarzędzkim. Celem realizowanego projektu jest stworzenie zrównoważonego systemu transportowego i zwiększenie roli niskoemisyjnego transportu publicznego w komunikacji na terenie Gminy Swarzędz i aglomeracji poznańskiej.

Jak zaznacza Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, zakres inwestycji obejmuje stworzenie trasy rowerowej o łącznej długości prawie 1 km od ul. Rivoliego (Zalasewo) do Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Swarzędzu (Dworzec PKP). Trasa przebiegać będzie ulicami Mokra, Planetarna, Kupiecka, Rolna, Tysiąclecia i Fredry a wzdłuż niej pojawią się 4 parkingi B&R na łącznie 231 stanowisk postojowych, 17 nowych punktów świetlnych LED oraz mała architektura (podpórki dla rowerów, stacje napraw, itp.).

Zakończenie realizacji całego przedsięwzięcia zaplanowano na IV kwartał 2021 roku. Przedsięwzięcie będzie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (Oś Priorytetowa 3 – Energia, Działanie 3.3 – Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska, Poddziałanie 3.3.3 – Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Droga dla rowerów z Zalasewa z dofinansowaniem
Droga dla rowerów z Zalasewa z dofinansowaniem 1,15 mln zł z UE. Fot. UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *