Policjanci odzyskali skradzioną lunetę kupioną dla ukraińskich żołnierzy

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu odzyskali skradzioną lunetę teleskopową do broni palnej, zakupioną dla ukraińskich żołnierzy walczących z rosyjską agresją. 

Luneta została skradziona w połowie kwietnia 2022 r. Jej wartość to niemal 17 tysięcy złotych. Sprzęt zakupiło stowarzyszenie, które chciał przekazać go żołnierzom z Ukrainy stawiającym opór napaści rosyjskiej. 18 kwietnia 2022 r. swarzędzcy policjanci otrzymali zgłoszenie, że z autobusu, którym podróżowała przedstawicielka stowarzyszenia przewożąc sprzęt optyczny, skradziono lunetę.

Sprawna akcja swarzędzkich policjantów pozwoliła szybko ustalić podejrzaną o kradzież osobę. Po interwencji i przeszukaniu mieszkania policjanci odzyskali skradzioną lunetę. Osobą, która przywłaszczyła sobie kosztowny sprzęt optyczny okazała się 73-letnia mieszkanka Swarzędza. Trudno przypuszczać jaki cel przyświecał seniorce podczas kradzieży tak specyficznego sprzętu. Jak zaznaczają policjanci, nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania.

Kobieta przyznała się do postawionego zarzutu przywłaszczenia mienia. Teraz swarzędzance grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Policjanci odzyskali skradzioną lunetę

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

2 thoughts on “Policjanci odzyskali skradzioną lunetę kupioną dla ukraińskich żołnierzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *