Lider Swarzędz z dziesiątą z rzędu wygraną, znów padło dużo goli

Lider Swarzędz z dziesiątą z rzędu wygraną – w starciu z silnymi Złotymi Złotkowo zespół ze Swarzędza znów zdobył dużo goli.

Wyjazd do Złotkowa był kolejnym sprawdzianem prawdziwej siły Lidera. Złoci są w grupie zespołów z większą liczbą zwycięstw niż porażek i goniących swarzędzką trójką. Dlatego ukryta pod lasem Gold Arena stała się miejscem ciekawego starcia. Złoci od początku pokazali, że nie czują respektu dla notowanego wyżej Lidera i już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Chwilę potem zdobyli także drugiego gola, ale samobójczego. Wynik się wyrównał, gra również. Mimo ciekawych akcji z obu stron do przerwy utrzymało się 1:1.

W drugiej połowie trener Złotych odmłodził skład i dla czarno-czerwonych zrobiło się więcej miejsca. Po kilku zmarnowanych okazjach w końcu celowniki się wyregulowały. Najpierw precyzyjnie uderzył Jakubek, potem jak zawsze piękną bramkę zdobył Korcz. Obaj ci strzelcy najbardziej rzucali się w oczy i najczęściej byli wpisywani do protokołu. Dziki zobaczył żółta kartkę (nie zagra w kolejnym spotkaniu), potem powtórzył zestaw: zdobył drugiego gola (z karnego) i zobaczył jeszcze jedno żółtko i w konsekwencji czerwoną kartkę. Mały z kolei oprócz gola miał dwie asysty, drugą z nich przy ostatniej bramce meczu zdobytej przez Stępniaka, gdy Lider grał już w osłabieniu.

Liga okręgowa: Złoci Złotkowo – Lider Swarzędz 1:5 (1:1) Bramki: 1:0 Szudera (2.) 1:1 samobójcza (8.) 1:2 Jakubek (63.) 1:3 Korcz (79.) 1:4 Jakubek (81. z karnego) 1:5 Stępniak (88.) Skład Lidera: Strugalski, Korcz, Ciesielski (k), Zaborniak, Jędraszyk, Maćkowiak, Koralewski, Zboralski (Książkiewicz), Marzec (Maciejewski), Stępniak, Jakubek CZ (2xŻ) oraz Raczek; trener Maciej Rybicki

Meblorz pauzował, a Piast Kobylnica w meczu kolejki pokonał na wyjeździe Płomień Nekla 2:1, co sprawiło, że wszystkie trzy drużyny z gminy Swarzędz mają po 30 punktów i do dziewięciu powiększyły przewagę nad czwartym w tabeli Płomieniem.

1. Meblorz Swarzędz       10 30 44:10
  2. Piast Kobylnica             10 30 33:5
  3. Lider Swarzędz             11 30 39:7
  4. Płomień Nekla             10 21 24:17
  5. Polonia II Środa Wlkp. 10 20 14:10
  6. Avia Kamionki              10 19 31:13

Następnym rywalem Lidera będzie Victoria II Września. Mecz 24 października (sobota) o g. 15 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.

Adam Górczewski

Lider Swarzędz z dziesiątą z rzędu wygraną, inne aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.