Charytatywny bieg i marsz po zdrowie dla Agaty z Gruszczyna – pomóżmy!

W sobotę, 15 października 2022, nad swarzędzkim Jeziorem odbędzie się charytatywny bieg i marsz po zdrowie dla pani Agaty Darul z Gruszczyna.

Pani Agata to 38-letnia, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona mama piątki dzieci. Niestety, w 2021 roku wykryto u niej raka piersi z przerzutem do węzła pachowego oraz części kości kręgosłupa. Agata Darul, mieszkanka Gruszczyna, ma mieć operacje kręgosłupa, operację usunięcia całej piersi z wycięciem węzła. Następnie poddawana będzie radioterapii. Konieczne wizyty u ortopedy są prywatne, ponieważ czas oczekiwania na lekarza z NFZ jest zbyt duży. A tu właśnie liczy się czas. To jednak nie jedyny koszt, który musi ponieść pani Agata wraz z bliskimi i przyjaciółmi. Pieniądze są potrzebne na bardzo wiele rzeczy: operację, rehabilitację, ortezy, leki, kremy na skórę po radioterapii, wizyty i dojazdy do lekarzy.

Impreza charytatywna

Dlatego też przyjaciele pani Agaty organizują charytatywny bieg i marsz po zdrowie na dystansie 5 km. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 15 października 2022 roku o godzinie 12:00. Start ma miejsce za pływalnią Wodny Raj. Numery startowe można odbierać od godziny 10:30 do 11:45.

Jednak sam bieg i marsz to niejedyna atrakcja. Organizatorzy zadbali, by nikt się nie nudził. Około godziny 13:00 zagrają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, a następnie odbędzie pokaz Grupy Bratnis z Gruszczyna. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchanego zamku, stoisk z malowaniem twarzy, popcornem i watą cukrową. Natomiast dorośli poczęstują się kawą i czymś słodkim. Podczas całego wydarzenia o oprawę muzyczną zadba Przemysław Kubiak. Z wszystkich atrakcji  i stoisk będzie można skorzystać za dobrowolną wpłatą do puszki na rzecz fundacji z celem pomocy pani Agaty.

Zbiórka dla pani Agaty

Jeśli natomiast ktoś ma ochotę wspomóc finansowo panią Agatę, ale niekoniecznie może wziąć udział w wydarzeniu charytatywnym, na stronie Fundacji Onkologicznej Rakiety jest prowadzona zbiórka. Można tam znaleźć więcej informacji o zmaganiach dzielnej mieszkanki Gruszczyna. Tutaj link: https://fundacjarakiety.pl/podopieczni/agata-darul/

Natomiast pod TYM LINKIEM można znaleźć wydarzenie (bieg i marsz) na portalu społecznościowym Facebook.

Zachęcamy do udziału i wspólnej zabawy, by razem pomóc pani Agacie!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Charytatywny bieg i marsz po zdrowie
Uczestnicy otrzymają piękne medale!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *