Bydgoszcz pokonana w ostatnim meczu w tym roku; Bilans 3-1 młodych Liderek

Bydgoszcz pokonana w ostatnim meczu w tym roku

W niedzielę koszykarki Lidera udały się do Bydgoszczy na ostatni mecz 2 Ligi Kobiet w roku 2019. Naszymi rywalkami były koszykarki KS Basket 25, której w 7 spotkaniach notowały korzystny bilans 4-3. Swarzędzanki musiały sobie radzić bez kapitan Magdaleny Dedio, która niestety doznała kontuzji w poprzednim meczu. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła piątką: Flaszak W., Kotula, Flaszak O., Siwińska oraz Urbaniak. Początek meczu to dobra defensywa w obu stron i po 3 minutach Liderki prowadziły 2:0. Potem swarzędzanki powiększały przewagę prowadząc po 10 minutach 24:12. Druga kwarta nie zmieniła obrazu gry, Liderki grały szybko i zdobywały sporo punktów, a w obronie udawało się zniwelować atuty gospodyń. Do przerwy Lider prowadził wysoko 45:25. Trzecia kwarta to niestety lekkie rozluźnienie w szeregach naszych koszykarek, które przegrał tą odsłonę 19:18. Trener Talarczyk mogła szeroko rotować składem i wszystkie zawodniczki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na parkiecie. Czwarta kwarta to formalność wygrana 17:12, a całe spotkanie 80:56. Punkty zdobyły: Siwińska 21, Żukowska 12, Kotula 11, Urbaniak 9, Flaszak O. 8, Plackowska 7, Duda 6, Flaszak W. 4, Kasołka 2, Fornalik, Rubach. Rok 2019 swarzędzanki kończą na fotelu lidera drugiej ligi z bilansem 7-1. Taki sam ma Ostrovia Ostrów, która w meczu na szczycie pokonała Tęczę Leszno 91:84. O pierwszym miejscu Lidera decyduje wygrane bezpośrednie starcie. Rok 2020 zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż trzy zespoły walczyć będą o dwa premiowane awansem miejsca.

Bilans 3-1 młodych Liderek

Bardzo intensywny koszykarski dzień miały dzisiaj młode Liderki, które w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Kobylnicy rozegrały 4 mecze. Prawie każda z młodych Liderek zagrała 2 mecze.
O 10:00 Młodziczki Starsze U14K wysoko pokonały MKS MOS Konin 96:33. Punkty zdobywały: Marta Walaszek 20, Karolina Maj 20, Patrycja Sznajder 14, Ola Kubiak 11, Nicole Owczarz 10, Natalia Polak 6, Weronika Trzeciak 4, Julia Zawieja 4, Oliwia Bąk 3, Martyna Łuczak 2, Marta Gibki 2, Antosia Maj.
O 12:00 Żaczki U12K pokonały UKS Kaspro Ostrów Wielkopolski 106:17, punkty rzuciły: Antosia Maj 28, Gabrysia Flaszak 23, Julia Zając 15, Marysia Frąckowiak 12, Antosia Kuchcińska 9, Antosia Sikora 7, Wiktoria Garstka 6, Matylda Bieżyńska 2, Liliana Nawrot 2, Alicja Kobylińska 2, Pola Bącalska.
O 14:00 Kadetki B uległy Olimpowi Rawicz 56:85, ale w składzie były tylko 2 kadetki, a reszta Liderek to młodziczki starsze. Punktowały: Karolina Maj 18, Natalia Gibki 13, Wiktoria Turek 13, Marta Walaszek 8, Ola Kubiak 2, Nicole Owczarz 2, Martyna Łuczak, Marta Gibki, Julia Zawieja.
W ostatnim meczu o 16:00 Młodziczki Młodsze U13K pokonały UKS Olimp Rawicz 80:35: Natalia Polak 22, Antosia Sikora 14, Antosia Kuchcińska 12, Antosia Maj 10, Gabrysia Flaszak 8, Julia Zając 5, Zofia Łyżwińska 4, Antosia Hirsch 2, Alicja Kobylińska 2, Marysia Frąckowiak 1, Jagna Adryan, Pola Bącalska.
Gratulujemy bilansu 3-1, ale bardziej dumni jesteśmy z postępów naszych młodych koszykarek.