Zwycięstwo na końcówkę sezonu

Podopieczni Sławomira Majaka w ostatnim domowym meczu sezonu zaprezentowali się fenomenalnie. Wygrali z wiceliderem rozgrywek – Wartą Międzychód aż 5:1!

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego akcentu gospodarzy. Po podaniu ze środka boiska do futbolówki dopadł Krzysztof Stępiński. Wbiegł z nią w pole karne i podał do Dominika Nowackiego, który z kilku metrów wepchnął piłkę do pustej bramki.

Na kolejne trafienie kibice nie musieli długo czekać. W ósmej minucie ponownie zaspała obrona Warty. Wykorzystał to bezlitośnie “Stępina” i wychodząc naprzeciw bramkarza został sfaulowany w polu karnym. Chwilę później sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. W 15. minucie sytuację mieli goście. Z kilkunastu metrów niebezpieczny strzał oddał Jakub Budzyń, ale jak zwykle na posterunku był Andrzej Budnik.

Trochę ponad kwadrans później Tomasz Neumann ze swojej połowy przebiegł ponad 40 metrów. Biegnąc prosto na bramkę minął linie pomocy i obrony. Wyszedł na akcję sam na sam i mocnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera przyjezdnych. Piłkarze z Międzychodu nie poddawali się jednak. W 38. minucie doszli do dośrodkowania w pole karne Unii, a tam najwyżej wyskoczył Bartosz Nowak i głową zgrał piłkę do siatki.

W 59. minucie arbiter odgwizdał drugi już w tym meczu rzut karny. Tym razem na korzyść zawodników z Międzychodu. Do piłki podszedł Bartosz Nowak. Górą był jednak Andrzej Budnik, który fenomenalnie wybronił strzał z jedenastu metrów. Dzięki niemu Unici nadal prowadzili 3:1.

Kwadrans później rezultat uległ już zmianie i to na korzyść gospodarzy. Stępiński zauważył, że Gracjan Kłos nie strzegł własnej bramki i przelobował golkipera Warty uderzając z ponad trzydziestu metrów. Po trzech minutach było już 5:1. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Świergiel strzałem w dolny róg bramki.

Zwycięstwo nad wiceliderem dało swarzędzanom awans na 5. miejsce w IV-ligowej tabeli.  W przyszłym tygodniu SKS zakończy sezon 2017/18 meczem w Pobiedziskach z tamtejszym Huraganem.

Unia Swarzędz – Warta Międzychód 5:1 (3:1)

Bramki: Dominik Nowacki (3′), Krzysztof Stępiński (9′, 74′), Tomasz Neumann (32′),  Mateusz Świergiel (77′) –  Bartosz Nowak (38′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Daniel Brylewski, Jakub Dohnal, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski (85′ Jakub Marzyński) – Filip Soboń (89′ Mikołaj Nowak), Paweł Koralewski, Tomasz Węcławek (79′ Piotr Babuszkiewicz), Mateusz Świergiel, Dominik Nowacki (61′ Kamil Boruń) – Krzysztof Stępiński.