Cały Swarzędz na rowerach

26 maja 2018 r. odbył się kolejny – VII Gminny rajd rowerowy Cały Swarzędz na rowery. Miłośnicy rowerowych wycieczek mieli do wyboru aż osiem tras – najkrótsza liczyła 9 km, a najdłuższa 40. Trasy rajdu:

  1. WYCZYNOWA – ok. 40 km, start sprzed Pubu ARENKA nad J.Swarzędzkim (za pływalnią Wodny Raj)
  2. WIEJSKA – ok. 15 km, start sprzed Szkoły Podstawowej nr 1 im. M.Kopernika w Zalasewie
  3. POLNA – ok. 16 km, start sprzed Zespołu Szkół w Paczkowie
  4. ŁĄKOWA – ok. 12 km, start sprzed dworca PKP w Kobylnicy
  5. MALTAŃSKA – ok. 12 km, start sprzed źródełka przy J. Maltańskim
  6. MIEJSKA – ok. 15 km, start z Rynku
  7. LEŚNA – ok. 10 km, start z boiska Orlik w Bogucinie
  8. RODZINNA (dookoła jeziora) – ok. 9 km, start z parkingu przy pływalni Wodny Raj

 


Pogoda wspaniała, na starcie było bardzo przyjemnie, jednak później zaczęło robić się coraz cieplej, przydałyby się chmurki na niebie, które przyniosłyby trochę ochłody.

Swarzędzcy seniorzy w tym roku zdecydowali się na trasę Łąkową. Najpierw trzeba było dojechać do miejsca zbiórki: ul. Swarzędzką pod górę przez Gruszczyn i dalej do dworca PKP w Kobylnicy

skąd był start. Grupa stąd ruszająca liczyła ponad 40 osób, prowadził ją pan Adam Zawada. Trasa niby niezbyt długa, około 13 km, okazała trudna. Był długi, bardzo kamienisty odcinek z Kobylnicy do Katarzynek, piaszczysty do Uzarzewa, gdzie w parku zaplanowano odpoczynek i zwiedzanie muzeum oraz pałacu, dalej kamienistą drogą pod górę obok cmentarza do Gortatowa. I teraz miało być prosto, ale w Gortatowie jadący skręcili w stronę rozlewiska Cybiny i dopiero stąd było już prosto do mety.

Na mecie, która mieściła się w sali przy pływalni Wodny Raj, czekały na wszystkich uczestników napoje i pyszne zupy (żurek, pomidorowa..), a także różne konkursy z nagrodami. Nagrodą  główną był – jak zawsze rower, który ufundowało Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *