Bolesna porażka w Obornikach

Z pierwszego wyjazdowego spotkania Unici wrócili do Swarzędza bez punktów. Sparta Oborniki pokonała “niebiesko-białych” 3:2.
Mecz rozpoczął się od mocnego akcentu gości. W 2. minucie Paweł Koralewski strzelił w słupek bramki Sparty. Później piłkarze z Obornik przejęli inicjatywę. Taktyka oparta na agresywnej grze i walce o każdą piłkę przyniosła efekt już w 12. minucie. Wówczas MKS na prowadzenie wyprowadził Mikołaj Panowicz.
Swarzędzanie starali się odrobić straty. Lewą stroną boiska wyprowadzili dwie groźne sytuacje, ale żadna z nich nie zakończyła się trafieniem. Zamiast wyrównania w 28. minucie było już 2:0 dla Sparty. Drugiego gola w tym meczu strzelił Mikołaj Panowicz. Taki rezultat – mimo okazji z obu stron – utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Po przerwie w miejsce Piotra Babuszkiewicza i Filipa Sobonia na boisko wybiegli Dominik Nowacki i Tomasz Węcławek. Nowe siły w ataku SKS-u nie przeszkadzały jednak gospodarzom prowadzić gry. W 50. minucie jeden z piłkarzy Sparty został sfaulowany w polu karnym swarzędzan i sędzia był zmuszony wskazać na wapno. Niemniej futboliści Międzyzakładowego Klubu Sportowego nie wykorzystali tej okazji. Andrzej Budnik wybronił bowiem jedenastkę.


Po udanej interwencji bramkarza SKS-u goście ponownie uwierzyli, że można wrócić do Swarzędza przynajmniej z jednym punktem. Konstruowali liczne sytuacje, których część kończyła się strzałami na bramkę Sparty. W jednej akcji Paweł Koralewski uderzył futbolówkę na tyle skutecznie, iż zatrzepotała ona w siatce.
Kiedy wydawało się, że można walczyć o wyrównanie, w 69. minucie jeden z Unitów sprezentował drugi rzut karny zawodnikom z Obo

rnik. Tym razem Budnik nie zdołał wybronić strzału z jedenastego metra. Autorem trafienia – trzeciego już tego dnia – został Mikołaj Panowicz.
Podopieczni Jakuba Ostrowskiego nie mając nic do stracenia rzucili wszystkie siły do ataku. Zaowocowało to bramką kontaktową w czasie doliczonym. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Węcławek, który pokonał golkipera Sparty uderzeniem z pola karnego. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:2.


Przegrana w Obornikach okazała się na tyle bolesna, że po zakończeniu 21 serii gier “Duma Swarzędza” spadła z trzeciego na piąte miejsce w IV-ligowej tabeli.
Sparta Oborniki – Unia Swarzędz 3:2 (2:0)
Bramki: Mikołaj Panowicz (12′, 28′, 70′) – Paweł Koralewski (65′), Tomasz Węcławek (90′).
Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Jakub Dohnal, Tomasz Neumann (75′ Jakub Marzyński), Patryk Pawłowski – Piotr Babuszkiewicz (45’ Dominik Nowacki), Filip Soboń (45’ Tomasz Węcławek), Paweł Koralewski, Mateusz Świergiel, Kamil Boruń – Krzysztof Stępiński.
Jan Piechota , Fot. Irek Pindral (fot. ze spotkania w ubiegłym roku)



MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Mieszko Gniezno216180-1620-1-011-0-09-1-0
2Warta Międzychód194150-2513-2-46-0-37-2-1
3Lubuszanin Trzcianka213862-2912-2-78-1-34-1-4
4Tarnovia Tarnowo P.213844-3112-2-77-1-35-1-4
5Unia Swarzędz213740-2611-4-66-3-15-1-5
6Kotwica Kórnik203232-329-5-64-2-45-3-2
7Grom Plewiska203036-318-6-63-4-35-2-3
8Nielba Wągrowiec203036-349-3-85-2-44-1-4
9Iskra Szydłowo212947-458-5-85-2-33-3-5
10Sparta Oborniki212732-418-3-105-1-23-2-8
11Wełna Skoki192334-447-2-105-1-42-1-6
12Huragan Pobiedziska202021-436-2-122-1-84-1-4
13GKS Dopiewo201630-474-4-122-2-52-2-7
14GLKS Wysoka201518-403-6-111-3-52-3-6
15Orły Pniewy181117-463-2-133-1-60-1-7
16Pogoń Łobżenica20914-632-3-150-2-82-1-7

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: