Złap swoją szansę z WABem!

Pionierski projekt w Wielkopolsce, jedyna taka szkółka w Poznaniu i okolicach, akademia szkoląca bramkarzy w wieku 7-19 lat. Mowa o Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej, jednej z niewielu, w której nie ma znaczenia wiek, umiejętności czy przynależność klubowa. W WABie trenerzy robią wszystko, aby wyszkolić każdego kto zechce zostać bramkarzem.

Celem akademii jest nauczanie i doskonalenie techniki bramkarskiej oraz zaszczepienie wśród najmłodszych sportowego ducha. Praca nie tylko nad techniką stricte bramkarską, ale także nad koordynacją ruchową, zwinnością oraz ćwiczeniami gimnastycznymi przynosi niezwykłe rezultaty. Wszystkie te elementy sprawiają, że bramkarz rozwija wiele zdolności jednocześnie, co pomaga mu stawać się coraz lepszym i pomagać swojemu zespołowi na boisku. W Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej zawodników uczy się też tego, jak zachowywać się podczas spotkań ligowych, dzięki czemu każdy z bramkarzy już od pierwszych dni szkolenia wdraża się w różne sytuacje na boisku.

Zawodnicy uczą się jak wielką rolę odgrywa komunikacja golkipera z linią obrony oraz resztą zespołu. Bramkarz widzi najwięcej, dlatego komunikacja i ciągłe podpowiedzi z jego strony mogą wiele wnosić do gry zespołu. Wszystkie treningi są odpowiednio dostosowane do wieku zawodników, którzy biorą udział w zajęciach.

Trenerzy dokładają wszelkich starań, aby treningi były również dobre jakościowo, aby każdy z bramkarzy mógł wynieść z treningu jak najwięcej, żeby później przenieść zdobyte informacje na trening z zespołem oraz do rozegranych meczów. Poza tym na treningu zawsze panuje przyjemna atmosfera – podkreśla koordynator projektu, Daniel Opaska.

Zajęcia odbywają się w trzech lokalizacjach na terenie Poznania, tak aby każdemu zapewnić jak najdogodniejszy dojazd na zajęcia. Zawodnicy do wyboru mają także dwa dni treningowe. Już dziś zajrzyj na www.akademiabramkarzy.pl i zapisz się na trening zapoznawczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *