Znowu kradzieże pokryw studzienek: sprawca ujęty z pełnym bagażnikiem

Swarzędzcy Strażnicy Miejscy poinformowali, że w Swarzędzu znowu mają miejsce kradzieże pokryw studzienek wodno-kanalizacyjnych. Zatrzymano złodzieja.

Kradzieże wpustów ulicznych są działaniami niezwykle nagannymi. Oprócz przywłaszczania wspólnego mienia jest jeszcze spore niebezpieczeństwo dla pieszych, kierowców czy rowerzystów. Straż Miejska w Swarzędzu poinformowała, że ponownie doszło do kradzieży tych elementów infrastruktury.

W marcu br. Strażnicy Miejscy pozyskali nagranie z prywatnej kamery zamontowanej na jednej z nieruchomości. Na materiale widoczna jest chwila kradzieży pokrywy studzienki, a także samochód złodzieja. Sprawca kradzieży miał pecha, gdyż pojazd dostrzegł strażnik będący po służbie. Ten niezwłocznie poinformował policjantów z Komisariatu Policji w Swarzędzu oraz podążając za sprawcą kradzieży wskazał policjantom, gdzie przebywał złodziej.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariusza Straży Miejskiej i współpracy z policją sprawca został zatrzymany. Jak się okazało w bagażniku przewoził kolejne skradzione pokrywy studzienek. W ubiegłym roku sprawcy podobnych kradzieży również zostali zatrzymani dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu służb.

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu zaznacza, że w przypadku zaobserwowania brakujących elementów  infrastruktury kanalizacyjnej należy zgłaszać ten fakt bezpośrednio do Wydziału Infrastruktury Drogowej: wid@swarzedz.pl, tel. 616514067 lub do Straży Miejskiej straz.miejska@swarzedz.pl, tel. tel. 61 65 10 986.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Znowu kradzieże pokryw studzienek
Znowu kradzieże pokryw studzienek: sprawca ujęty z pełnym bagażnikiem. Fot. Straż Miejska w Swarzędzu. 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *