Święto Patrona Swarzędza św. Józefa – mamy nową rzeźbę stolarza

19 marca, to imieniny Józefa, ale również święto Swarzędza – obchodzimy Święto Patrona Miasta i Gminy Swarzędz św. Józefa. Z tej okazji w pojawiła się nowa figura stolarza. 

Św. Józef to między innymi patron stolarzy, tapicerów, a także Swarzędza i wszystkich swarzędzan. Uroczyste obchody Dnia Patrona rozpoczęły się już w piątek, 17 marca. Tego dnia odbyła się w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie uroczysta Sesja Rady Miejskiej. W trakcie tej sesji wręczone zostały honorowe wyróżnienia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz” oraz „Honorowe Obywatelstwo Miasta i Gminy Swarzędz”. O tym, kto uzyskał wyróżnienia pisaliśmy pod koniec lutego (kliknij, by przejść).

Druga część obchodów Święta Patrona Swarzędza miała miejsce w niedzielę, 19 marca. Najpierw na deptaku na os. Czwartaków obok Przedszkola nr 2 „Miś Uszatek” odsłonięto figurę. Jest to trzecia rzeźba związana ze swarzędzkim stolarstwem. Następnie odbyło się tradycyjne złożenie kwiatów przy figurze św. Józefa na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Cieszkowskiego. Zakończeniem obchodów tego szczególnego dnia dla Swarzędza była msza święta w intencji wszystkich swarzędzan w kościele pw. św. Marcina.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Święto Patrona Swarzędza
Święto Patrona Swarzędza św. Józefa – mamy nową rzeźbę stolarza

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *