Podatek od nieruchomości bez zmian, zawiadomienie dostarczy urzędnik

Podatek od nieruchomości na rok 2021 dla mieszkańców gminy Swarzędz pozostaje bez zmian. Rozpoczyna się proces doręczeń listów z wymiarem podatku. 

Proces dostarczania listów informujących o wysokości podatku już się rozpoczął. Jak informuje swarzędzki magistrat, akcja doręczania decyzji rozpoczęła się 21 stycznia i potrwa do 26 lutego. Dokument będą dostarczać upoważnieni pracownicy urzędu miasta i gminy, a także sołtysi.

Z wiadomych względów (pandemia) wszyscy doręczyciele są odpowiednio wyposażeni w środki ochrony osobistej – noszą maseczki i rękawiczki. Urząd sugeruje, by przygotować własny długopis, by móc podpisać odbiór decyzji.

W razie nieobecności adresata, próba doręczenia decyzji o wymiarze podatku od nieruchomości, zostanie powtórzona kilkukrotnie. Dopiero w ostateczności dokument zostanie wysłany listem poleconym.

Stawki podatku pozostają bez zmian – zostały one uchwalone przez Radę Miejską w październiku 2019 roku. Podstawowe stawki od budynków lub ich części:

  • mieszkalnych – 0,79 zł za 1 metr kw.
  • związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (ale też części budynków mieszkalnych przeznaczonych na działalność gospodarczą) – 23,50 zł za 1 metr kw.

Więcej szczegółów dotyczących stawek podatkowych można znaleźć w stosownej uchwale (tutaj link).

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Podatek od nieruchomości na rok 2021 dla mieszkańców gminy bez zmian
Podatek od nieruchomości na rok 2021 dla mieszkańców gminy Swarzędz pozostaje bez zmian.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *