Zmarł Czesław Laskowski

5 czerwca 2020 r. zmarł Czesław Laskowski – jeden z pierwszych członków Spółdzielni, długoletni działacz spółdzielczy, były przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.

Czesław Laskowski urodził się 20.04.1934 r. w Rabowicach. Jako dziecko mieszkał w Swarzędzu. W 1952 r. uzyskał tytuł zawodowy ślusarza maszynowego. Później kontynuował  naukę kontynuował w Liceum Mechaniczno-Elektrycznym w Poznaniu. W 1956 r. Czesław Laskowski został przyjęty w poczet studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Poznańskiej. Swoją samodzielną pracę naukowo-konstrukcyjną rozpoczął jako konstruktor w ramach Biura Konstrukcyjnego, Zakładu Konstrukcyjno-Technologicznego. Czesław Laskowski jest autorem pięciu wynalazków, kilkunastu nowych wzorów produkcyjnych konstrukcji oraz patentów. Za swoją pracę, w latach 70., został uhonorowany przez ówczesnego Wicepremiera i Ministra Rolnictwa nagrodą za wkład w stan nauki polskiej.

W latach 1970-1973 Czesław Laskowski pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. W latach 1973-1975 był sekretarzem Zarządu Spółdzielni. W latach 1981-1984 służył doświadczeniem i wiedzą pełniąc funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 r. o godz. 12:00 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia na os. Kościuszkowców w Swarzędzu. Pogrzeb o godz. 12:45 na cmentarzu w Gortatowie.

Rodzinie i bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Zmarł Czesław Laskowski

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *