Zapraszamy na XXI Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego

Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu zapraszają na XXI Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca 2019 roku.

Podczas Festiwalu zagrają: Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Chludowo, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, Orkiestra Vivat ! z Sierakowa Wielkopolskiego, Orkiestra Dęta OSP w Skokach i Swarzędzka Orkiestra Dęta.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 28 czerwca o godz. 18:00 pokazem musztry paradnej w wykonaniu gospodarzy wydarzenia, czyli Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Następnie swarzędzkiej publiczności zaprezentuje się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kłomnice. Koncert odbędzie się na Placu Niezłomnych.

Główne wydarzenia XXI Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego odbędą się w sobotę, 29 czerwca. Punktualnie o godz. 12:30 na os. Dąbrowszczaków, os. Raczyńskiego, os. Kościuszkowców, Rejon ulic Tortunia i Staszica, Zalasewo – os. Zamoyskiego  rozpoczną się koncerty osiedlowe, podczas których wystąpią orkiestry z: Chludowa, Kłomnic, Sierakowa Wielkopolskiego oraz ze Swarzędza.

Dwie godziny później, o 14:30 wszystkie orkiestry przejdą ulicami miasta kierując się na Rynek. Tam też nastąpi oficjalne otwarcie XXI Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Po wspólnym wykonaniu jednego z utworów, wszyscy artyści oraz zaproszeni goście skierują się w stronę pływalni Wodny Raj. Uroczysty, muzyczny przemarsz przejdzie przez Plac Niezłomnych i dalej ulicami Piaski, Strzelecką, Św. Marcina i Kosynierów.

Koncert główny z udziałem wszystkich orkiestr odbędzie się na Scenie nad Jeziorem  o godzinie 16:00.

W niedzielę 30 czerwca o godzinie 14:00 odbędzie się Koncert Orkiestry z Kłomnic przy świetlicy w Zalasewie.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

/ok/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *