Wiosenne sprzątanie terenów wokół Jeziora Swarzędzkiego

Zbliża się wiosna, a wraz z nią czas na porządki – burmistrz Marian Szkudlarek serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz chętnych na wspólne wiosenne sprzątanie terenów wokół Jeziora Swarzędzkiego.

Wszystkie osoby zainteresowane akcją spotykają się już 23 marca 2024 roku, o godzinie 10:00, przy przystani nad jeziorem. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ

Dla każdego uczestnika przygotowane będą jednorazowe rękawiczki oraz worki na zbieranie śmieci. Dodatkowo, przewidziane są również upominki dla osób najbardziej zaangażowanych w akcję.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Wiosenne sprzątanie terenów wokół
Wiosenne sprzątanie terenów wokół Jeziora Swarzędzkiego

Więcej o akcji sprzątania świata

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Akcja „Sprzątanie Świata” wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu.

W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

Powyżej zamieszczona informacja pochodzi ze strony Lasów Państwowych. Więcej na ten temat można przeczytać na stronach choćby w witrynie Fundacji Nasza Ziemia.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *