W niedzielę, 6 grudnia, możemy iść na zakupy – decyzja zapadła

W piątkowy wieczór w Sejmie zapadła decyzja, że w niedzielę, 6 grudnia, możemy skorzystać z usług handlowych i iść na zakupy.

Taka decyzja parlamentarzystów jest elementem mającym na celu rozłożyć w czasie przedświąteczne zakupy, by mniej osób przebywało naraz w sklepach. Jest to związane z działaniami ograniczającymi skutki pandemii COVID-19. Odnosi się to też do trudnej sytuacji wielu przedsiębiorców, którzy byli zmuszeni ograniczyć handel w wyniku narzuconych obostrzeń.

Jak podaje Polska Times, w uzasadnieniu napisano: „Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej”.

W związku z tym, w grudniu mamy aż trzy niedziele handlowe. Na zakupy możemy iść w niedzielę 6 grudnia, ale też 13 i 20 grudnia. Od 28 listopada otwarte też zostały galerie handlowe, w tym swarzędzkie ETC (więcej na ten temat tutaj).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *