Pamiętacie chmarę jeleni? Pod Kostrzynem był jeden, ale naprawdę blisko

Pamiętacie chmarę jeleni, która w okolicach Tulec przebiegała przez nieutwardzoną jezdnię? Tym razem w sąsiedniej gminie pojawił się jeden jeleń, ale było naprawdę blisko tragedii.

Kilka dni temu platformie Youtube telewizji WTK pojawiło się nagranie pokazujące, jak kilkadziesiąt (kilkaset?!) jeleni przecięło kierowcy drogę (możesz przeczytać o tym tutaj). Droga była gruntowa więc pojazd poruszał się bardzo wolno, a dzięki temu możliwe było nagranie niesamowitego zjawiska.

Jeśli pamiętacie tę chmarę jeleni, to pewnie pomyślicie, że jeden jeleń nikogo nie wystraszy. A jednak, takie spotkanie może być bardzo niebezpieczne. Jak informuje portal InfoKostrzyn.pl, autor nagrania jechał samochodem główną drogą przez Brzeźno. W pewnym momencie, przed maskę pojazdu wyskoczyło spore zwierzę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ale jak tłumaczył portalowi InfoKostrzyn.pl kierowca, pan Tomasz: „Byłem w szoku. Jeleń pojawił się nagle. Na szczęście nic się nie stało, ale mogło skończyć się nieco inaczej”.

Fotografie i materiał filmowy pochodzi z portalu InfoKostrzyn.pl.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Pamiętacie chmarę jeleni

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *