Niesamowite spotkanie pod Swarzędzem. Prawdziwa chmara!

To było rzeczywiście niesamowite spotkanie, pod Swarzędzem, w okolicach Tulec, pan Wojciech natrafił na bardzo liczne stado jeleni. 

Takie sytuacje nie zdarzają się często. Żyjemy na obszarach mocno zabudowanych, a tam gdzie jeszcze jest odrobina przestrzeni, szybko wkracza ludzka ingerencja. Między innymi właśnie dlatego spotkanie pana Wojciecha pod Swarzędzem było tak niesamowite. W okolicach Tulec, w piątek, około godziny 13;00, przez nieutwardzoną drogę, którą się poruszał autor nagrania, nagle przeskoczyło zwierzę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zaraz za nim, biegło całe stado.

Były to jelenie, które żerowały na jednym z okolicznych pól i najprawdopodobniej coś je spłoszyło. W wypowiedzi dla telewizji WTK, Remigiusz Koziński, zootechnik z poznańskiego ogrodu zoologicznego, podsumował: „jelenie na zimę zbierają się w większe stada, zwane chmarami. Jak widać na nagraniu, nazwa najbardziej adekwatna”.

Nagranie udostępniono na kanale Youtube telewizji WTK.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Niesamowite spotkanie pod Swarzędzem. Prawdziwa chmara!

  • 4 grudnia 2020 at 10:26
    Permalink

    To było pod Markowicami… od Swarzędza jakieś 20 km. , a od Tulec 10… równie dobrze można napisać, że pod Poznaniem czy pod Śremem. Więcej precyzji – pod Markowicami gm. Kleszczewo.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *