Drugie zwycięstwo w 1 Lidze Kobiet: Wisła pokonana. Grała też młodzież

Drugie zwycięstwo w 1 Lidze Kobiet: Wisła pokonana, cztery mecze dziewcząt z kompletem zwycięstw, porażka chłopców – jednak koszykarski weekend na duży plus.

Koszykarki Lidera Swarzędz zaliczyły drugie zwycięstwo w 1 Lidze Kobiet. W sobotę pokonały Wisłę Kraków 73:49. Początek spotkanie nie wskazywał na tak wysoką wygraną gospodyń tego meczu. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką Urban, Kotula, Żukowska, Siwińska i Urbaniak. Początek meczu to słaba gra Liderek, Wisła objęła prowadzenie 9:3. Zmiany trener Talarczyk przyniosły pozytywny efekt i po 10 minutach na tablicy widniał remis po 13. Druga kwarta to lepsza obrona swarzędzanek, punkty trio Żukowska, Wojdalska i Hantys plus trójka Marty Urbaniak pozwoliły do przerwy prowadzić 35:27. Trzecia kwarta to najlepsze 10 minut Liderek w sezonie wygrane 21:6, punkty zaczęła zdobywać Wiktoria Flaszak, a Marta Urbaniak dołożyła kolejne dwie trójki. Czwarta odsłona to pilnowanie wyniku i możliwość grania pełną rotacją zawodniczek. Drugie zwycięstwo stało się faktem i pozwoliło swarzędzankom awansować na szóste miejsce w tabeli. Punkty tego wieczoru zdobyły: Urbaniak 17 (3×3), Żukowska 13 (5 asyst), Wojdalska 10, Hantys 8 (7 zbiórek i 6 asyst), Urban 6, W. Flaszak 5, O. Flaszak 4, Kotula 4, Siwińska 4 (9 zbiórek), Plackowska 2, Martyna Urbaniak i Kinga Potraca bez punktów. Liderki czekają w najbliższym tygodniu dwa mecz, w środę przełożony mecz z Bochnią i w niedzielę wyjazd do Gorzowa.

Koszykarski weekend na duży plus

To był bardzo udany koszykarski weekend dla Lidera Swarzędz. Cztery mecze rozegrały dziewczynki i odniosły komplet zwycięstw, chłopcy niestety w swoim jedynym meczu zanotowali nieznaczną porażkę. W sobotę rozpoczęły Kadetki U15K. Liderki 2006 podopieczne trener Magdaleny Dedio pewnie pokonały na wyjeździe Olimpijczyka Ostrów Wlkp. 75:42. Swarzędzanki prowadziły od początku do końca meczu. Punkty w tym meczu rzuciły: Kubiak 23, Maj K. 12, Owczarz 10, Zawieja 8, Gibki 6, Flaszak G. 6, Maj A. 4, Janicka 4, Łuczak 2, Sznajder i Kuchcińska. W Swarzędzu Młodziczki Młodsze U12K pokonały po kolejnym dreszczowcu Tęczę Leszno 54:52. Podopieczne trener Anny Talarczyk wytrzymały wojnę nerwów i mogły się cieszyć z kolejnego sukcesu. Punkty rzuciły: Kobylińska 28, Bieżyńska 15, Marchelek 6, Mioduszewska 4, Bębel 1, Cimińska, Kamińska, Rogowy, Trząsalska, Krzyśpiak, Klinge, Kaczmarek. Młodzicy Starsi U13M ulegli w Poznaniu zespołowi Basket Junior II 50:53. Punkty rzucili: Noskowiak 19, Kurzawski 9, Kaczyński 6, Kościelski 6, Polak 4, Lorenc 4, Syryło 2, Stanisławski, Prusak, Weselik, Klemm. W niedzielę młode Liderki udały się do Ostrowa na dwumecz z UKS Piątka. Pierwszy mecz to mecz Młodziczek Starszych U13K, który miał bardzo duże znaczenie dla układu tabeli. Liderki po bardzo zaciętym spotkaniu zwyciężyły 70:63. Punkty rzuciły: Flaszak G. 22, Maj A. 17, Sikora 10, Kobylińska 6, Frąckowiak 5, Bącalska 4, Kuchcińska 4, Sznura 2, Zając, Siejak, Buszewska i Gajda. Po tym meczu od razu odbył się drugi mecz tym razem Kadetek B. Tutaj przewaga swarzędzanek nie podlegała dyskusji i zwyciężyły 92:34. Punkty w tym meczu zdobyły: Owczarz 17, Janicka 13, Kubiak 13, Zawieja 12, Łuczak 12, Sznajder 12, Gibki 4, Flaszak G. 4, Frąckowiak 3, Maj A. 2, Lenort.