V Wiosenne Spotkania Chóralne – 14 kwietnia w Zalasewie

14 kwietnia 2024 roku w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbędą się V Wiosenne Spotkania Chóralne im. św. Józefa.

Ośrodek Kultury w Swarzędzu, wraz z Chórem Męskim AKORD, zaprasza wszystkich miłośników muzyki chóralnej na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Podczas tegorocznego spotkania będzie można usłyszeć dwa znakomite chóry: Chór Zamku Kórnickiego Castellum Cantans oraz Chór Parafii pw. Św Mateusza (Poznań os. Orła Białego).

Chór Zamku Kórnickiego „Castellum Cantans” powstał w 1999 roku z inicjatywy mieszkańców Kórnika, którzy postanowili odnowić i kontynuować długoletnią tradycję śpiewaczą, istniejącą w tym mieście. Na przestrzeni lat prowadzony był przez Marka Gandeckiego, Laurę Stieler, Daniela Iwanowskiego. Od 2015 r. chórem kieruje Dariusz Tabisz.

Chór Parafii pw. św. Mateusza powstał 10 lutego 2003 roku. Obecnie w chórze śpiewa 28 osób, a dyrygentem jest, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Łukasz Matusik. Chór nie tylko uświetnia śpiewem liturgię mszy św. i nabożeństw, ale też stale poszerza swój repertuar o coraz bardziej ambitne utwory muzyczne. Chór posiada bogaty repertuar, na który składa się ponad dwieście utworów. Znajdują się wśród nich zarówno pieśni liturgiczne, jak i utwory rozrywkowe i biesiadne.

Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp jest bezpłatny.

Termin – 14 kwietnia 2024 r., godz. 16.00

Miejsce – Swarzędzka Sala Koncertowa w Zalasewie, ul. Jana Heweliusza 26, Swarzędz

Organizatorzy – Ośrodek Kultury w Swarzędzu, Chór Męski AKORD

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

V Wiosenne Spotkania Chóralne
V Wiosenne Spotkania Chóralne – 14 kwietnia w Zalasewie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *