Uwaga oszuści!!!

fakt.

Co pewien czas dowiadujemy się, że amatorzy łatwego, ale nielegalnego zarobku znajdują nowe sposoby wyłudzenia pieniędzy. Od kliku dni swarzędzkie firmy, nie wiemy czy także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej otrzymują faktury za energię od  firmy nazywającej się PGE Polska Grupa Energetyczna. Nie jest to jednak firma, która prowadzi działalność na terenie Polski wschodniej i dostarcza tam energię, ale grupa oszustów podszywających się pod prawdziwą PGE.

Po czym na pierwszy rzut oka poznać, że mamy do czynienia z oszustwem?

  1. Sprawdźmy kto jest naszym dostawcą energii. Najprawdopodobniej na terenie Swarzędza będzie to ENEA. Jeśli jednak mamy wątpliwości lub zmienialiśmy dostawcę zajrzyjmy do dokumentów.
  2. Z reguły faktura wystawiona przez oszustów zdecydowanie odbiega swoją wysokością od faktur, które otrzymujemy zazwyczaj.
  3. Zwróćmy uwagę na adres e-mail z którego otrzymaliśmy „fakturę”. Oszuści wysyłają fakturę z domeny internetowej „au” zarejestrowanej w Australii!!!
  4. Sprawdźmy czy nasze faktury otrzymujemy pocztą czy pocztą elektroniczną. Na marginesie: Oszukańcze „faktury”  mogą być przesyłane również normalną drogą pocztową.

Na koniec. Jeśli oszustom się udało i zapłaciliście im Państwo koniecznie poinformujcie  tym Policję. Pieniędzy jednak już z pewnością nie odzyskacie. Warto zasady te stosować także w każdym przypadku, gdy macie Państwo komuś coś płacić, a niczego nie zamawialiście, a faktury wzbudzają wsze podejrzenia.

Z ostatniej chwili: 14.06.2016; 17.06

Oszuści  wysyłają „faktury” do firm z naszego terenu. Otrzymują je przede wszystkim firmy posiadające strony internetowe. Do naszej redakcji dotarła dzisiaj „nowa faktura” za ten sam okres, ale na inną kwotę. Zalecamy ostrożność.