Czerwiec obfity w wydarzenia

Czerwiec w Swarzędzu obfituje w wiele interesujących wydarzeń. ie wszystkie jeśteśmy w staie przedstawić na naszych łamach. Wśród wielu ciekawychWśród ciekawych imprez wymienić trzeba przede wszystkim

Piknik Bractwa Kurkowego w Swarzędzu

5 strzelnicy „Lizawka” w Antoninku odbył się piknik strzelecki Bractwa Kurkowego w Swarzędzu. Podczas pikniku Bracia Kurkowi rywalizowali o tytuł Króla Kurkowego, natomiast wszyscy goście mogli wziąć udział w następujących konkurencjach:
– dla dzieci i młodzieży do lat 15 strzelanie wiatrówkowe (bezpłatne)
– tarcza pań (pistolet sportowy)
– karabin sportowy KBKS
– konkurencja pistolet sportowy ogólnodostępny – strzelanie do tarczy ufundowanej przez Burmistrza M i Gm Swarzędz Mariana Szkudlarka
– tarcza militarna – pistolet Glauberyt
– strzelanie bojowe – karabin AK-47 (Kałasznikow)
Najlepsi strzelcy  otrzymali nagrody, puchary, medale i dyplomy.

XVIII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego

Tegoroczny festiwal odbywał się w roku 70-lecia Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Wzięły w nim udział orkiestry polskie: Orkiestra Dęta Quantum OSP Rychwał, Orkiestra Dęta OSP Koło, Orkiestra Vivat! z Sierakowa Wlkp   oraz  gospodarze Swarzędzka Orkiestra Dęta. W tym roku festiwalu udział wzięły również 2 orkiestry zagraniczne Blasorchester Ismaning E. V. z Niemiec oraz Dechowy Orchestr ZUS z miejscowości Zabreh w Czechach.

Festiwal rozpoczął się od spotkania w gmachu swarzędzkiego ratusza z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem. Następnie rzesze fanów instrumentów dętych wysłuchały koncertu inauguracyjnego. Wszystkie orkiestry zagrały podczas weekendu dla publiczności zgromadzonej w różnych częściach gminy – w Zalasewie, na swarzędzkich osiedlach, w Kobylnicy.

Widowiskowy był sobotni przemarsz zespołów ulicami miasta, na rynek i dalej nad jezioro swarzędzkie. Galowy koncert na Scenie nad Jeziorem był mistrzowskim pokazem : barwnym, energetycznym, porywającym. Zespoły pod batutą swarzędzkiego dyrygenta Łukasza Gowarzewskiego zagrały wspólnie utwór „Orkiestry dęte” w opracowaniu Juliana Kwiatkowskiego. Ponad 300 muzyków grających w jednym momencie – to robiło wielkie wrażenie.

Nowy plac zabaw w Paczkowie

W Paczkowie przy Zespole Szkół oddany został do użytku nowy plac zabaw. W uroczystości otwarcia udział wzięli burmistrz Marian Szkudlarek, przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura, Radny z Paczkowa Ryszard Dyzma, sołtys Małgorzata Glabas-Gruszka.