Utrudniony ruch wokół Rynku w Swarzędzu – przynajmniej do piątku

Wokół Rynku w Swarzędzu cały czas ruch jest utrudniony, samochody i autobusy kursują inaczej, przystanek został przeniesiony obok ratusza.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu tymczasowa organizacja ruchu, wprowadzona od 7 lipca, powinna potrwać do trzech dni. Znaczy to, że jeszcze w piątek możemy borykać się z utrudnieniami w pobliżu Rynku i placu Niezłomnych. Ograniczenia w ruchu wynikają z konieczności usunięcia awarii kanalizacji.

W wyniku prowadzonych prac ruch utrudniony jest wokół Rynku w Swarzędzu – nie ma przejazdu na plac Niezłomnych. Na samym Rynku, naprzeciwko ratusza, postawiony został tymczasowy przystanek autobusowy, który zastępuje ten na placu Niezłomnych. Na odcinku od Rynku do placu Niezłomnych, w ulicy Piaski, ruch jest dwustronny, by autobusy mogły kierować się w stronę dworca PKP.

Jak zauważa UMiG, w kilku miejscach starej części Swarzędza trwa obecnie usuwanie awarii kanalizacyjnych, stąd sugestia, by kierowcy korzystali z objazdów ulicami Strzelecką, św. Marcina i Grudzińskiego.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Utrudniony ruch wokół Rynku
Tymczasowa organizacja ruchu. Źródło: UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *