Unia pokonała GLKS Wysoka. „Dominujemy w każdym meczu”

Unici grają u siebie jak z nut. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego ponownie wygrali, tym razem z GLKS Wysoka 5:1.

Od pierwszego gwizdka swarzędzanie przeważali. Już w 10. minucie za sprawą Krzysztofa Stępińskiego „niebiesko-biali” objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego napastnik Unii popisał się pięknym strzałem z powietrza. Dwie minuty później akcja meczu przeniosła się pod bramkę gospodarzy. Jeden z Unitów zagrał ręką w polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny wykonywał Adrian Jagodziński. Jego strzał w dolny róg kasty został obroniony przez Andrzeja Budnika.

W 14. minucie było już 2:0. Po niewykorzystanej jedenastce piłkarze „Dumy Swarzędza” stworzyli składną akcję, która zakończyła się pięknym podkręconym uderzeniem autorstwa Mateusza Świergiela. Popularny „Świergi” nie dał żadnych szans golkiperowi gości.

Zawodnicy z Wysokiej nie poddawali się jednak. W 30. minucie po zamieszaniu w polu karnym Unii do piłki dopadł Jędrzej Wiśniewski i strzałem z kilku metrów pokonał Budnika. Błąd ten bardzo rozjuszył gospodarzy. Po rzucie rożnym w 32. minucie Krzysztof Stępiński celnym uderzeniem głową podwyższył na 3:1.

Po zmianie stron dominacja SKS-u – poza pierwszymi dziesięcioma minutami drugiej połowy – była coraz bardziej widoczna. W 61. minucie było już 4:1 kiedy to uderzenie Marka Gołembowskiego do pustej bramki dobił Krzysztof Stępiński. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy hat-trick „Stępiny” w tym sezonie. Jedenaście minut później ten sam zawodnik trafił w słupek. Gości dobił w 88. minucie spotkania Kamil Czaplicki, pokonując Adamskiego celnym strzałem po ziemi.

– Przeciwnik nie był z górnej półki – mówił o sobotniej batalii autor ostatniej bramki. – Widać było, że nasza gra poprawiła się i że w każdym meczu dominujemy nad przeciwnikiem.

Gol Czaplickiego z GLKS Wysoka był jego pierwszym trafieniem w IV-ligowych rozgrywkach. – Nie był to bardzo dobry występ w moim wykonaniu, ale ważne, że mamy zwycięstwo –  skromnie podsumował sobotnie spotkanie zawodnik Unii.

Unia Swarzędz – GLKS Wysoka 5:1 (3:1)

Bramki: Krzysztof Stępiński (10′, 32′ 61′), Mateusz Świergiel (14′), Kamil Czaplicki (88′) – Jędrzej Wiśniewski (30′).

Unia: 22. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 18. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski – 17. Mikołaj Nowak (45′ 19. Kamil Boruń), 8. Filip Soboń (45′ 15. Marek Gołembowski), 5. Marcin Nowicki, 10. Mateusz Świergiel, 11. Dominik Nowacki (68′ 6. Kamil Czaplicki) – 9. Krzysztof Stępiński.

Sędzia: Łukasz Araszkiewicz