Udany powrót Patryka Kniata. Unici pokonali Centrę

Swarzędzanie odnieśli u siebie pewne zwycięstwo nad Centrą Ostrów Wielkopolski 3:1. Tym samym przerwali serię trzech spotkań bez wygranej.

Gospodarze od początku grali z pomysłem i rozwagą. Już w 6. minucie padał pierwsza bramka. Do siatki trafił Mateusz Molewski, którzy skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Świergiela. Kwadrans później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Koralewski. Boczny obrońca Unii dopadł do piłki po rzucie rożnym swojej drużyny i umiejętnie wbił ją do bramki. Przyjezdni w pierwszej odsłonie byli niemal niewidoczni. Popełniali liczne błędy w rozegraniu, przez co rzadko można było zobaczyć ich pod polem karnym “Dumy Swarzędza”.

Po zmianie stron piłkarze z Ostrowa Wielkopolskiego prezentowali się lepiej. Nadal jednak podopieczni Patryka Kniata kontrolowali przebieg meczu. W 60. minucie bramkę zdobył Radosław Barabasz. “Baca” skierował futbolówkę do siatki po perfekcyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Centrę stać było tylko na jedno trafienie. W 74. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Unii i odgwizdał jedenastkę, którą wykorzystał Jakub Michalski.

Unia Swarzędz – Centra Ostrów Wielkopolski 3:1 (2:0)

Bramki: Mateusz Molewski (6′), Paweł Koralewski (22′), Radosław Barabasz (60′) – Jakub Michalski (74′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel, Wojciech Antczak, Mateusz Molewski, Gerard Pińczuk, Marcin Łażewski – Marcin Nowicki.