Victoria pokonana

 

Choć nie było łatwo, na szczęście udało się zdobyć trzy punkty. Unici wygrali z Victorią Września 2:1.

Mecz rozpoczął się dla gości fenomenalnie. Już w 3. minucie Adrian Majewski trafił do własnej bramki i podopieczni Patryka Kniata wyszli na prowadzenie.

Strzelony gol (choć nie przez samych swarzędzan) jedynie zaostrzył apetyty SKS-u. Raz po raz konstruowali sytuacje, które mogli zamienić na trafienia.

Zamiast jednak podwyższyć prowadzenie, z czasem coraz częściej atakowali gospodarze. W efekcie jeden z piłkarzy Victorii w 36. minucie fenomenalnie uderzył spoza pola karnego i trafił w poprzeczkę. Koniec końców do przerwy było 1:0 dla “Dumy Swarzędza”.

Po zmianie stron wrześnianie nadal próbowali wyrównać. Udało im się to w 60. minucie spotkania. Wówczas po stałym fragmencie gry i zamieszaniu zaistniałym tuż po jego wykonaniu do futbolówki dopadł Jakub Marzyński i przeniósł ją do siatki.

Strata bramki rozzłościła “niebiesko-białych”, którzy jak najszybciej chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niemniej piłkarze Tomasza Bekasa pozostawali niewzruszeni i nadal nacierali. W 68. minucie po raz kolejny ustrzelili obramowanie bramki Unii, tym razem słupek.

Im bliżej było ostatniego gwizdka, tym bliżej Unici byli wyrwania z Wrześni trzech punktów. Ostatecznie udało się to w doliczonym czasie gry, kiedy po rzucie rożnym piłka wpadła pod nogi Pawła Koralewskiego. “Koral” celnym strzałem zdobył bramkę na 2:1.

Victoria Września – Unia Swarzędz 1:2 (0:1)

Bramki: Jakub Marzyński (60’) – Adrian Majewski (3′ – samobój), Paweł Koralewski (90′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Filip Soboń, Paweł Koralewski, Patryk Pawłowski – Marcin Łażewski (85′ Mikołaj Remlein), Tomasz Węcławek (62′ Krzysztof Stępiński), Gerard Pińczuk, Mateusz Świergiel – Dominik Nowacki, Hubert Goncerzewicz.

tekst i zdjęcie Jan Piechota



Tabela IV ligi – Wielkopolska



MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Lubuszanin Trzcianka245357-2216-5-311-1-05-4-3
2Nielba Wągrowiec245042-2615-5-47-3-38-2-1
3Unia Swarzędz244649-3214-4-610-1-14-3-5
4Centra Ostrów Wlkp.244247-3212-6-67-6-05-0-6
5Pogoń Nowe Skalmierzyce244150-3611-8-57-4-24-4-3
6Obra Kościan244033-2712-4-87-1-45-3-4
7Polonia Kępno243844-3712-2-107-1-55-1-5
8Polonia Leszno243735-2411-4-97-3-34-1-6
9LKS Gołuchów243542-3710-5-96-2-44-3-5
10Victoria Września243437-289-7-85-4-34-3-5
11Tarnovia Tarnowo P.243438-329-7-85-2-54-5-3
12Orkan Śmiłowo243333-349-6-97-2-32-4-6
13Ostrovia Ostrów Wlkp.243337-4010-3-117-2-23-1-9
14Sokół Pniewy243229-4910-2-125-1-85-1-4
15KS Opatówek242623-377-5-125-4-52-1-7
16Warta Międzychód242535-466-7-115-3-41-4-7
17Kotwica Kórnik242442-526-6-122-3-04-3-12
18Zjednoczeni Trzemeszno242032-486-2-165-0-61-2-10
19Krobianka Krobia241922-575-4-154-2-61-2-9
20Olimpia Koło241030-612-4-182-3-70-1-11



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: