Historyczny mecz w Trzciance! Lubuszanin rozbity przez “Dumę Swarzędza”

Takiego spotkania w Trzciance pomiędzy Lubuszaninem a Unią nawet najstarsi kibice nie pamiętają. Podopieczni Patryka Kniata wygrali 3:0 i w pełni zasłużenie wywieźli z północy Wielkopolski trzy punkty.

Ostatnia ligowa batalia w tym roku rozpoczęła się w samo południe. Mimo stosunkowo wczesnej pory jak na zawody sportowe przyjezdni od początku byli skupieni i starali się przejąć inicjatywę. Wychodziło im to całkiem dobrze, choć w 9. minucie pod bramką Unii zrobiło się gorąco. Wówczas Tomasz Neumann zderzył się z jednym z rywali i sędzia postanowił odgwizdać rzut karny. Michał Pakuła, który ustawił piłkę na jedenastym metrze nie wykorzystał jednak tego stałego fragmentu gry. Zawodnik “Lubu” oddał strzał koło słupka. Była to jedyna okazja gospodarzy, w której realnie zagrozili oni swarzędzkiej bramce. Później niebezpieczne sytuacje konstruowali już tylko Unici. W 38. minucie sfinalizowali jedną z nich. Damian Buczma dośrodkował do Gerarda Pińczuka, który zdobywając bramkę otworzył rezultat sobotniego meczu.

Na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Po zmianie stron drużyna Jarosława Feciucha starała się wyrównać, ale wszystkie ich próby spaliły na panewce. Skuteczności nie brakowało za to swarzędzanom. W 59. minucie Neumann ze stałego fragmentu gry dośrodkował na głowę Igora Jurgi, który skierował piłkę do siatki. Unia wygrywała 2:0 i nadal walczyła o kolejne trafienia. Trzecią i zarazem ostatnią tego dnia bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Gerard Pińczuk. Popularny “Gery” skorzystał z podania Marcina Nowickiego. Warto wspomnieć, że drugi gol w tym meczu Pińczuka był jego 14 trafieniem w sezonie.

Lubuszanin Trzcianka – Unia Swarzędz 0:3 (0:1)

Bramki: Gerard Pińczuk (38′, 90′), Igor Jurga (59′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Igor Jurga, Radosław Barabasz, Gerard Pińczuk, Wojciech Antczak (85′ Filip Soboń), Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Paweł Koralewski, Krystian Pawlak (65′ Marcin Nowicki), Hubert Goncerzewicz (80′ Marcin Łażewski), Damian Buczma (70′ Mateusz Świergiel).