Daj przykład innym …. – 8.bieg 10 km Szpot Swarzędz

Daj przykład innym … w biegu rodzinnym. To hasło zwyciężyło podczas III Szpot Swarzędz Półmaraton we wrześniu 2018 roku promując wydarzenie, które po raz pierwszy odbędzie się w Swarzędzu właśnie. Wydarzeniem tym będzie 1.Bieg Rodzinny, swoisty przedbieg do 8.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Obydwa wydarzenia odbędą się w niedzielę 2 czerwca 2019 roku. Organizatorem jest firma Szpot, a współorganizatorem Miasto i Gmina Swarzędz. Zapisy już ruszyły i na liście startowej 10-tki mamy pod koniec marca ponad 600 biegaczek i biegaczy – powiedział Ireneusz Szpot pomysłodawca biegu . Wpisowe do 10 maja wynosi 49 złotych, a po tym terminie, o ile będą jeszcze wolne miejsca, wzrośnie do 59 złotych. Limit w tym biegu wnosi 3 000 uczestników. Ktoś z tej grupy wyjedzie ze Swarzędza nowym Suzuki Celerio, nagrodą główną, która zostanie wylosowana wśród wszystkich, którzy w regulaminowym czasie do 90 minut ukończą bieg. Tradycyjnie będzie aż 13 kategorii wiekowych, a na podium zaprosimy po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej kategorii. Oznacza to, że minimum 168 osób, nie licząc zdobywcy nagrody głównej oraz co 200-nego na mecie zdobywcy Vouchera na obuwie, zostanie nagrodzonych finansowo lub rzeczowo . Szybka trasa, start z najszerszej arterii komunikacyjnej Swarzędza ulicy Cieszkowskiego, meta na tartanowej bieżni Stadionu Miejskiego, to atuty mocno sprzyjające ustanowieniu nowych rekordów życiowych . Za linią mety stanie tradycyjnie dzwon rekordzisty, którym każdy ustanawiający nowy rekord życiowy będzie mógł obwieścić ten fakt całemu światu. Nie zabraknie również mocnego akcentu pozasportowego, którym podczas swarzędzkich biegów będzie kolejna aukcja na rzecz Nikoli Kubiak – dzisiaj 11-letniej swarzędzanki walczącej od ponad 7 lat z nowotworem złośliwym . Jak nam przekazali Organizatorzy, na dzisiaj stan Nikolki jest stabilny. Oby tak, albo jeszcze lepiej było z każdym nadchodzącym tygodniem.
Nowy projekt – 1.Bieg Rodzinny wystartuje także z ulicy Cieszkowskiego 2 czerwca o godzinie 10-tej . Do udziału w nim zaproszeni są absolutnie wszyscy – od najmłodszych do prababć i pradziadków. Limit wynosi 1 000 uczestników, zatem z zapisaniem się nie należy zwlekać. Zwycięzcami w tym biegu będą wszyscy, którzy osiągną linię mety w czasie do 60 minut. Dystans do pokonania wynosi około… 1 200 metrów !!! Na mecie na każdego będzie czekał okolicznościowy medal, poczęstunek i zaproszenie do zabawy na specjalnie przygotowanym terenie. Wszak dzień przed tą niedzielą mamy w kalendarzu 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka. Przygotowujemy takie mnóstwo atrakcji tak dla najmłodszych, jak i dorosłych, że jedynym problemem będzie, czy wystarczy czasu na skorzystanie ze wszystkich naszych i naszych Partnerów propozycji – dodał I. Szpot . Plan dnia został tak pomyślany, by każdy, kto chce uczestniczyć w obydwu biegach, mógł z takiej możliwości skorzystać .
Zapisy na obydwa biegi przez stronę www.biegi.szpot.pl . Czas już nieubłaganie biegnie, a ciekawa trasa, wspaniały doping oraz bardzo interesujące nagrody czekają ! Jak to zwykle w Swarzędzu .

(MAW)

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *