Uczniowie zaczynają rok szkolny. Będą nowe boiska dla SP3 w Swarzędzu

Jak co roku 1 września uczniowie zaczynają nowy rok szkolny. Podczas uroczystego rozpoczęcia edukacji przez pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu burmistrz Marian Szkudlarek zapowiedział szereg inwestycji wokół szkoły.

1 września to dzień szczególny dla każdego ucznia. A już wyjątkowo szczególny jest dla tych dzieci, które do szkoły idą po raz pierwszy. Ogromne emocje towarzyszą zarówno pierwszakom, jak i ich rodzicom.

Nie inaczej było podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. Dzieci usiadły w pierwszych rzędach już ze swoimi nowymi wychowawcami. Za nimi zgromadzili się rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu. Następnie Dorota Świerczyńska, dyrektor szkoły, powitała wszystkich, zapowiedziała dzieciom, co będzie ich czekać w następnych tygodniach. Szczególną uwagę zwróciła na kwestię wzajemnego szacunku – szacunku dla każdego, niezależnie od wyglądu czy przekonań.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wziął również udział burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. Podczas swojego wystąpienia życzył dzieciom, by nadchodzący czas w nowym otoczeniu był dla nich udany. Zapewnił też rodziców, że ich dzieci trafiły do dobrej szkoły, która do tego niedługo przejdzie spore modernizacje. W związku z wydzieleniem niewielkiej części obecnego terenu szkoły pod budynek dla Stowarzyszenia Dzieci Przyjaciół Specjalnej Troski burmistrz przedstawił plany organizacji terenów okalających SP3. Mają powstać wielofunkcyjne, nowoczesne boiska sportowe z odpowiednią nawierzchnią. Powstanie też bieżnia, na której w bezpiecznych warunkach będą mogły trenować dzieci. Burmistrz wspomniał także o modernizacjach dotyczących samego budynku. Szczegóły zostaną przedstawione niebawem.

Uczniowie zaczynają rok szkolny
Burmistrz Marian Szkudlarek przywitał pierwszoklasistów w nowym dla nich miejscu

Uroczyste spotkanie zakończyło się tanecznym występem artystycznym uczniów z drugiej klasy. Starsze koleżanki i starsi koledzy w ten sposób pokazali, że szkoła, oprócz miejsca wytężonej pracy, może być również miejscem radości, uśmiechów i zabawy. Że może stać się tak naprawdę drugim domem każdego ucznia.

Drugoklasiści witają pierwszaków

I właśnie tego życzymy wszystkim uczniom zaczynającym nowy rok szkolny. Nie tylko pierwszakom, ale też tym starszym. Niech ten czas będzie dla Was okresem rozwoju, ale i pełnym dobrej zabawy!

Pierwszaki zaczynają szkołę z uśmiechem (w większości)

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Uczniowie zaczynają rok szkolny
Uczniowie zaczynają rok szkolny. Będą nowe boiska dla SP3 w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *