Uczniowe z SP5 na finałowej gali konkursu Oaza zieleni

1 lutego 2018 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie fotograficznym Oaza zieleni w różnych porach roku na terenie objętym działaniem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu i jej 9 placówek filialnych z Gniezna, Międzychodu, Obornik, Swarzędza, Szamotuł, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Wolsztyna i Wrześni.

Galę otworzyła pani Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Brało w nim udział 235 uczniów z 46 szkół.

Gminę Swarzędz w konkursie reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 5 w Swarzędzu. W skład grupy projektowej wchodziły uczennice: Dominika Półrolnik, Weronika Kaźmierczak, Maria Gmurczyk, Maja Szczepańska Zofia Tonak. Opiekunem grupy była pani Grażyna Beranek – nauczyciel bibliotekarz.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Laureaci otrzymali aparat fotograficzny marki Canon.

II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie. Nagrodzeni otrzymali notebook marki Lenovo.

III miejsce uczniowie z Zespołu Szkół w Klęce. Nagrodzeni otrzymali tablet Samsung Galaxy.

Wyróżnienia i bon do Empiku w wysokości 50 zł otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie, Szkoły Podstawowej w Brodziszewie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie.

Na zakończenie uroczystości pani Danuta Wielbowicz, dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, podziękowała Zarządowi Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, fundatorom nagród oraz wszystkim nauczycielom i kierownikom Filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu za ich zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie konkursu, a uczniom i opiekunom za udział w konkursie.

Galę zakończyło wręczenie upominków wszystkim uczestnikom konkursu oraz przedstawienie edukacyjne w wykonaniu aktorów z grupy Illuminati z Gniezna, przygotowane specjalnie na tę uroczystość. Wszyscy uczniowie, ich opiekunowie oraz dyrektorzy szkół otrzymali kalendarz na 2018 rok, w którym wykorzystano nagrodzone prace konkursowe. Gali towarzyszyła wystawa prac fotograficznych.

This slideshow requires JavaScript.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *