Trwa nabór w Swarzędzu i Zalasewie: dofinansowane miejsca dla dzieci

Kolejne miejsca w Poznaniu i okolicach czekają na dzieci do lat 3, trwa nabór między innymi w Swarzędzu i w Zalasewie. Pierwsze punkty, z których mogą skorzystać niepracujący rodzice, szybko się wypełniły. Na poznańskiej Wildzie powstają teraz nowe – przy ulicy Pamiątkowej. Punkty opieki otwierają się również w Swarzędzu, Mosinie i Luboniu.

Miejsca w punktach opieki czekają na dzieci, których opiekunowie chcą wrócić na rynek pracy. Wystarczy, że jedno z rodziców obecnie nie pracuje (nie jest konieczny status osoby bezrobotnej zgłoszonej do urzędu pracy) i chce to zmienić. Pomaga w tym projekt „Wracamy na rynek pracy – aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3” realizowany przez Metropolię Poznań. Stowarzyszenie tworzą 23 samorządy, w tym Poznań. Uczestnicy projektu

Na terenie Metropolii działa pierwszych 30 takich punktów, przyjętych zostało w nich już blisko 150 dzieci. Zainteresowanych nadal nie brakuje, dlatego możliwe stało się uruchomienie kolejnych placówek. Jedną z nich na poznańskiej Wildzie, we współpracy z Metropolią Poznań tworzy Caritas. Przy ulicy Pamiątkowej powstają cztery takie grupy (jedna opiekunka zajmuje się maksymalnie 5 dzieci), które łącznie mogą przyjąć 20 podopiecznych – jest jeszcze miejsce dla 7 dzieci. Nabór trwa także w do punktów w Swarzędzu (i Zalasewie), Luboniu i Mosinie, gdzie (stan na 23 sierpnia) opiekę może znaleźć odpowiednio 19, 15 i 10 dzieci.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań zaprasza do udziału w projekcie niepracujących rodziców dzieci do lat trzech. Zgłoszenia przyjmowane są na adres biuro@projekt-opiekunki.pl Informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 786102024. Szczegóły projektu zostały zebrane na stronie internetowej projekt-opiekunki.pl.

Podobne placówki działają już w Poznaniu, ale też w Mosinie czy Kórniku, a kolejny taki punkt opieki dla dzieci do lat 3 otwiera się wkrótce także w Swarzędzu. Powyższe adres mailowy i telefon kontaktowy obowiązują dla wszystkich punktów działających w ramach projektu „Wracamy na rynek pracy…”.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Trwa nabór w Swarzędzu i Zalasewie
Kolejne miejsca w Poznaniu i okolicach czekają na dzieci do lat 3, trwa nabór między innymi w Swarzędzu i w Zalasewie.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *