Tramwajem do Swarzędza: pętla ma powstać przy ulicy Stawnej

Czy pojedziemy tramwajem do Swarzędza, a jeśli tak to gdzie będzie przystanek? Władze Poznania, Swarzędza i Volkswagena prowadzą rozmowy przed podpisaniem listu intencyjnego.

Jak informuje Radio Poznań rozmowy między samorządami zostały wznowione pół roku temu, a jednym z orędowników budowy trasy tramwajowej w kierunku Swarzędza jest zlokalizowany w Antoninku Volkswagen. Aktualnie prowadzone są rozmowy i ustalenia między samorządami i przedstawicielami fabryki. Konsekwencją ma być podpisanie listu intencyjnego, stanowiącego podstawę do wspólnego zlecania analiz inwestycji.

Wcześniej jednak mówiło się o budowie trasy tramwajowej, która miałaby się kończyć na wysokości ulicy Sośnickiej, a zatem Swarzędz obsługiwałaby w niewielkim stopniu, czyniąc też rozbudowę linii tramwajowej nieopłacalną. Radio Poznań powołuje się na informacje pozyskane od zastępcy burmistrza Swarzędza, Grzegorza Taterki, który zaznaczył, że końcowy przystanek trasy przedłużanej z Miłostowa miałby mieć miejsce kilkaset metrów dalej. Pętla tramwajowa miałaby zostać zlokalizowana u zbiegu ulic Stawnej i Poznańskiej.

Na pewno z takiego rozwiązania skorzystaliby w większym stopniu zarówno mieszkańcy Swarzędza, jak i goście pobliskiego hotelu, czy też klienci niedalekiego sklepu budowlanego. Nie zmienia to faktu, że na powstanie połączenia tramwajowego z Poznaniem trzeba będzie jeszcze poczekać, gdyż od podpisania listu intencyjnego do realizacji inwestycji jest jeszcze bardzo długa droga.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Tramwajem do Swarzędza
Tramwajem do Swarzędza: pętla ma powstać przy ulicy Stawnej

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Tramwajem do Swarzędza: pętla ma powstać przy ulicy Stawnej

  • 30 maja 2023 at 22:31
    Permalink

    Klienci swarzędzkiego Hiltona* będą jeździć tramwajem? A może klienci Castoramy będą tramwajem wozić cement? Trochę to odklejone od rzeczywistości…
    (* Hampton by Hilton)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *