Dni Swarzędza 2023 – dwa dni muzyki i zabawy: weekend 24-25 czerwca

W weekend 24-25 czerwca 2023 odbędzie największa coroczna swarzędzka impreza – Dni Swarzędza. Nie zabraknie koncertów i dobrej zabawy.

Co roku Dni Swarzędza przyciągają bardzo liczną publiczność. Polana przy ul. Strzeleckiej zawsze przyciąga spragnionych dobrej zabawy. Dzieje się tak między innymi za sprawą znanych muzyków i popularnych artystów, którzy występują podczas corocznej swarzędzkiej imprezy. Nie inaczej będzie w tym roku – kto wystąpi i jaki będzie program Dni Swarzędza 2023?

Już od godziny 17:00 będzie można posłuchać rocka i to nie byle jakiego – zagra zespół eRii. Jak przedstawia się na swoim profilu eRii, to solidna porcja soczystego rocka w nowoczesnej odsłonie. Dynamit, który podpala sceny.

Jednym z głównych bohaterów sobotniej części Dni Swarzędza będzie GrubSon – producent muzyczny, raper i wokalista, łączący gatunki muzyczne i eksperymentujący ze środkami wyrazu. Każdy jego koncert jest muzycznym wydarzeniem. Utwory artysty to zarówno komentarz społeczny, jak i opowieści o relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. Jego piosenka „Na Szczycie” jest pierwszym utworem hip-hopowym, który zdobył ponad 100 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Po koncercie będzie się można bawić dalej, ale już przy innych rytmach. Kalwi & Remi oraz DJ Wajs zadbają o taneczne brzmienia.

W niedzielę coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi miłośnicy muzyki. Jedną z gwiazd wieczoru będzie Cleo  – piosenkarka, autorka tekstów, malarka i projektantka mody. Znana z licznych występów, nie tylko muzycznych, ale również programów rozrywkowych i kampanii reklamowych. Jest laureatką dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczynią statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal.

Na zakończenie dwudniowej imprezy wystąpi Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Krzysztof Cugowski – legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, ma na swoim koncie wiele znanych przebojów i niezliczoną ilość koncertów na całym świecie. W muzycznej podróży towarzyszy mu Zespół Mistrzów złożony z najwyższej klasy instrumentalistów: gitarzysty Jacka Królika, perkusisty Cezarego Konrada, basisty Roberta Kubiszyna oraz Tomasza Kawałka grającego na instrumentach klawiszowych.

Podczas Dni Swarzędza 2023 wystąpią również inni wykonawcy. Zespół Perfekcyjne Przeboje przeniesie nas w czasy świetności polskiego rocka. Usłyszymy największe przeboje Perfectu:  „Nie płacz Ewka”, czy „Ale wkoło jest wesoło”. Zobaczymyzespół Mała Lady P. – muzyków zainspirowanych dorobkiem zespołu Lady Pank. Wykonywane przez nich covery  to niecodzienny hołd dla ikony polskiej sceny muzycznej. Na scenie zaprezentują się również Sekcja tańca i Sekcja wokalna Ośrodka Kultury.

Dni Swarzędza 2023 – program imprezy:

Sobota, 24 czerwca 2023

 • 14:00 – Piknik
 • 16:00 – Sekcja wokalna Ośrodka Kultury w Swarzędzu
 • 17:00 – Koncert Zespołu ERII
 • 18:30 – Perfekcyjne Przeboje
 • 20:00 – Grubson
 • 21:30 – Kalwi i Remi
 • 22:30 – DJ WAJS

Niedziela, 25 czerwca 2023

 • 14:00 – Piknik
 • 16:00 – Sekcja tańca Ośrodka Kultury w Swarzędzu
 • 17:00 – Mała Lady P.
 • 18:00 – Cleo
 • 20:00 – Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów

Dni Swarzędza 2023

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *