Tarnovia była bez szans

Podopieczni Patryka Kniata nie przegrali już od prawie miesiąca. W ostatnich tegorocznych derbach powiatu poznańskiego pokonali na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne 2:1!
Przez pierwsze dwadzieścia pięć minut żadna z drużyn nie zdobyła znaczącej przewagi. Choć w 16. minucie Mateusz Świergiel był bliski, by dać Unii prowadzenie. Pomimo okazji z obu stron do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W drugiej odsłonie batalii skuteczność uczestników sobotniego widowiska była już lepsza. W 55. minucie swojego pierwszego gola w seniorskiej karierze strzelił Marcin Łażewski, wykorzystując zagranie Krystiana Antczaka.
Piętnaście minut później składną akcję całego zespołu zakończył Mateusz Świergiel, po jego strzale piłka zatrzepotała w siatce i zrobiło się 2:0 dla Unii.
Przyjezdni nadal byli głodni bramek. Osiem minut przed ostatnim gwizdkiem Krzysztof Stępiński mocno uderzył futbolówkę, ale golkiper gospodarzy przeniósł ją na spojenie słupka z poprzeczką.
Tarnovia chcąc odrobić straty stosowała długie podania do swoich ofensywnych zawodników. W 85. minucie piłka trafiła do Bartosza Ślusarskiego, który fenomenalnym strzałem w okienko zdobył bramkę kontaktową.
Jak się później okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu. “Duma Swarzędza” wygrała 2:1 i utrzymała tym samym pozycję wicelidera IV ligi. Kolejne spotkanie Unici rozegrają u siebie w najbliższą sobotę o godz. 13:00. Do Swarzędza przyjedzie Obra Kościan.
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Unia Swarzędz 1:2 (0:0)
Bramki: Marcin Łażewski (55′), Mateusz Świergiel (70′) – Bartosz Ślusarski (85′).
Skład Unii: Andrzej Budnik – Wojciech Antczak (80′ Mikołaj Kistowski), Tomasz Węcławek (73′ Mikołaj Nowak), Filip Soboń, Krzysztof Stępiński (90′ Dominik Nowacki), Mateusz Świergiel (90′ Piotr Babuszkiewicz), Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Paweł Koralewski, Krystian Antczak, Marcin Łażewski.
Jan Piechota, fot. (wcześniejsze)  Marcin Rajczak

 


Tabela IV ligi piłki nożnej – Wielkopolska

1Lubuszanin Trzcianka173840-1712-2-38-0-04-2-3
2Unia Swarzędz173638-2011-3-39-1-02-2-3
3Nielba Wągrowiec173327-2010-3-44-2-36-1-1
4Polonia Kępno173134-2510-1-66-0-44-1-2
5Pogoń Nowe Skalmierzyce172936-308-5-46-3-22-2-2
6Centra Ostrów Wlkp.172935-308-5-45-5-03-0-4
7Obra Kościan172821-168-4-55-1-33-3-2
8Sokół Pniewy172524-318-1-83-0-55-1-3
9Tarnovia Tarnowo P.172429-226-6-54-2-32-4-2
10LKS Gołuchów172428-227-3-76-2-31-1-4
11Polonia Leszno172421-177-3-73-3-24-0-5
12Victoria Września172326-236-5-65-3-21-2-4
13Orkan Śmiłowo172323-266-5-66-2-10-3-5
14Warta Międzychód172124-275-6-64-3-11-3-5
15Ostrovia Ostrów Wlkp.172024-326-2-94-1-22-1-7
16Zjednoczeni Trzemeszno171929-316-1-105-0-31-1-7
17Kotwica Kórnik171531-414-3-100-0-04-3-10
18KS Opatówek171518-284-3-103-2-51-1-5
19Krobianka Krobia171518-424-3-103-2-41-1-6
20Olimpia Koło17517-431-2-141-1-40-1-10



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: