Sonda kto zostanie burmistrzem Swarzędza! Zagłosuj w sondzie!

Wybory samorządowe już niedługo (7 kwietnia), ale już dzisiaj możemy wziąć udział i zagłosować – sonda kto zostanie burmistrzem Swarzędza. Zapraszamy do udziału w głosowaniu.

W wyborach na urząd burmistrza mamy czterech kandydatów. Są to: aktualnie pełniący ten urząd burmistrz Marian Szkudlarek startujący z KWW Burmistrza Mariana SzkudlarkaSzymon Kurpisz, radny Rady Miejskiej z listy PiS startujący z KWW Szymona Kurpisza – My MieszkańcyWojciech Kmieciak wiceprzewodniczący Rady Miejskiej z KKW Koalicja Obywatelska oraz były swarzędzki radny Marcin Lis startujący z KW Prawo i Sprawiedliwość. O tym, kto zasiądzie w ratuszu zdecydujemy w lokalach wyborczych 7 kwietnia 2024. W sytuacji braku rozstrzygnięcia w pierwszej turze, druga odbędzie się 21 kwietnia.

W poprzednich wyborach mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz burmistrza wybrali w pierwszej turze. Marian Szkudlarek zdobył ogromne poparcie 62,6% głosów, deklasując trójkę rywali. Kandydatka z ramienia KO, Bożena Szydłowska zdobyła 14,9% poparcia, co było drugim wynikiem. Dalej znalazła się Anna Tomicka (11,4%) i Witold Garstka z PiS (11,09%).

Sonda kto zostanie burmistrzem Swarzędza! Weź udział w zabawie i zagłosuj!

Choć burmistrza na nadchodzącą kadencję poznamy (2024 – 2029) już niebawem, to dzisiaj proponujemy udział w zabawie.

Sonda dotycząca wyboru burmistrza miasta i gminy Swarzędz nie może być rozpatrywana jako miarodajne badanie, raczej jako bardzo zgrubny barometr ogólnego nastroju, który jednak obarczony jest dużym błędem. Dlatego do wyników zabawy należy podchodzić z dystansem. Jednak, jak to z zabawą, czemu nie wziąć w niej udziału?

Na kogo zagłosujesz w wyborach Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz?
 • Wojciech Kmieciak - KWW Koalicja Obywatelska 33%, 650 głosów
  650 głosów 33%
  650 głosów - 33% wszystkich głosów
 • Marian Szkudlarek - KWW Burmistrza Mariana Szkudlarka 32%, 648 głosów
  648 głosów 32%
  648 głosów - 32% wszystkich głosów
 • Szymon Kurpisz - KWW Szymona Kurpisza - My Mieszkańcy 32%, 645 głosów
  645 głosów 32%
  645 głosów - 32% wszystkich głosów
 • Marcin Lis - KW Prawo i Sprawiedliwość 3%, 57 głosów
  57 głosów 3%
  57 głosów - 3% wszystkich głosów
Suma głosów: 2000
28 marca 2024 - 4 kwietnia 2024
Głosowanie zakończone

Na smartfonach, by zobaczyć wynik po głosowaniu, niekiedy konieczne jest odświeżenie strony.

Nasza sonda pozostanie aktywna do czwartku, 4 kwietnia. Choć wyniki obserwować będzie można przez cały czas, to finalnie przedstawimy je ostatniego dnia przed ciszą wyborczą, czyli w piątek 5 kwietnia.

Abstrahując od udziału w naszej zabawie i niezależnie od sympatii oraz preferencji wyborczych, zachęcamy do udziału w wyborach 7 kwietnia. Jest to doskonała okazja, by zdecydować o przyszłości naszego najbliższego otoczenia. Tego dnia, oprócz burmistrza, wybierzemy radnych do Rady Miejskiej, radnych do Rady Powiatu i radnych do Sejmiku.

Jeśli natomiast jeszcze ktoś nie ma wyrobionego zdania, może posłuchać kandydatów na burmistrza. 2 kwietnia o godzinie 17:40, w Telewizji STK, odbędzie się debata z udziałem wszystkich kandydatów na fotel szefa gminy. Więcej szczegółów w materiale Telewizji STK, poniżej.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Sonda kto zostanie burmistrzem Swarzędza
Sonda kto zostanie burmistrzem Swarzędza! Zagłosuj w sondzie! Fot. profile Facebook kandydatów.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *