Skromne zwycięstwo w Trzemesznie

Swarzędzanie wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem po bramce Tomasza Neumanna z rzutu karnego okazali się lepsi od Zjednoczonych Trzemeszno.

Unici weszli w spotkanie pewni siebie. Od pierwszej minuty walczyli o każdą piłkę stosując wysoki pressing. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie jeden z zawodników gospodarzy sfalował w polu karnym kapitana SKS-u – Mateusza Świergiela i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów celnym strzałem piłkę w siatce umieścił Tomasz Neumann.

Po tym jak “Duma Swarzędza” wyszła na prowadzenie, ligowa batalia stała się nieco bezbarwna.  Zjednoczeni próbowali co prawda konstruować sytuacje, ale żadnej z nich nie zamienili na bramkę i do przerwy było 1:0 dla Unii.

W drugiej odsłonie klub z powiatu gnieźnieńskiego postawił wszystko na jedną kartę przeprowadzając zmasowane ataki. Przyjezdni dali się nieco zepchnąć do obrony, próbując swoich sił z kontrataków.

“Niebiesko-biali” czterokrotnie zagrozili trzemeszeńskiej defensywie. W trzech akcjach główną rolę odegrał Krzysztof Stępiński, a w jednej Tomasz Neumann. Niestety w żadnej nie udało się strzelić drugiego gola. Tym samym mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem swarzędzkiej Unii.

Zjednoczeni Trzemeszno – Unia Swarzędz 0:1 (0:1)

Bramka: Tomasz Neumann (16′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Marcin Nowicki, Kamil Czaplicki (80′ Filip Soboń), Tomasz Węcławek (65′ Krzysztof Stępiński), Mateusz Świergiel, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Gerard Pińczuk, Paweł Koralewski, Mikołaj Kistowski, Piotr Babuszkiewicz (60′ Hubert Goncerzewicz).

tekst i zdjęcie Jan Piechota



Tabela ligi

1Lubuszanin Trzcianka235052-2215-5-310-1-05-4-3
2Nielba Wągrowiec234740-2614-5-47-3-37-2-1
3Unia Swarzędz234548-3114-3-610-1-14-2-5
4Pogoń Nowe Skalmierzyce234050-3611-7-57-3-24-4-3
5Centra Ostrów Wlkp.233942-3211-6-67-6-04-0-6
6Polonia Kępno233844-3612-2-97-1-55-1-4
7Polonia Leszno233734-2111-4-87-3-34-1-5
8Obra Kościan233732-2711-4-86-1-45-3-4
9LKS Gołuchów233440-3510-4-96-2-44-2-5
10Victoria Września233336-279-6-85-3-34-3-5
11Orkan Śmiłowo233233-349-5-97-2-32-3-6
12Sokół Pniewy233229-4410-2-115-1-75-1-4
13Tarnovia Tarnowo P.233136-318-7-84-2-54-5-3
14Ostrovia Ostrów Wlkp.222933-389-2-116-1-23-1-9
15KS Opatówek232623-327-5-115-4-52-1-6
16Warta Międzychód232535-446-7-105-3-31-4-7
17Kotwica Kórnik232340-506-5-122-2-04-3-12
18Zjednoczeni Trzemeszno231931-476-1-165-0-61-1-10
19Krobianka Krobia221820-545-3-144-2-61-1-8
20Olimpia Koło23929-602-3-182-2-70-1-11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: