Grad goli w Ostrowie. Unia wraca na zwycięską ścieżkę

Podopieczni Pawła Boryczki po remisie w ubiegłym tygodniu powracają na właściwe tory. Pokonali na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski 4:3.

Wynik spotkania w 7. minucie otworzyli gospodarze. Mariusz Poślednik wykorzystał wówczas nieporadność obrony ze Swarzędza. Na odpowiedź Unitów nie trzeba było jednak długo czekać. Sześć minut później Hubert Goncerzewicz skorzystał z nieporozumienia ostrowian i wyrównał.

Przed przerwą padła jeszcze jedna bramka. Na listę strzelców ponownie wpisał sie Goncerzewicz, któremu podawał Mikołaj Nowak.

Po zmianie stron swarzędzanie nie przestali atakować. W 57. minucie ponownie Goncerzewicz dał o sobie znać, choć tym razem w roli asystenta. Zagrał do Mateusza Świergiela, a kapitan Unii w akcji sam na sam podwyższył prowadzenie na 3:1.

Ostrovia również miała swoje okazje. W 62. minucie po rzucie rożnym głową piłkę do siatki skierował Łukasz Wiącek, zdobywając tym samym bramkę kontaktową.

Kiedy wydawało się, że Towarzystwo Piłkarskie jest w stanie realnie powalczyć o remis, “Duma Swarzędza” przeprowadziła kolejny groźny atak.

W 68. minucie Nowak podał do Gerarda Pińczuka, który znalazł się w sytuacji sam na sam. “Gerry” oddał ładny strzał, po którym futbolówka zatrzepotała w siatce.

Chwilę przed ostatnim gwizdkiem ostrowianom udało się jeszcze raz pokonać Andrzeja Budnika. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową bramkę zdobył Krystian Mokrzycki.

 

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Unia Swarzędz 3:4 (1:2)

Bramki: Mariusz Poślednik (7′), Łukasz Wiącek (62′), Krystian Mokrzycki (90′) – Hubert Goncerzewicz (13’, 20’), Mateusz Świergiel (57’), Gerard Pińczuk (68’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki (75′ Mikołaj Kistowski), Tomasz Węcławek, Filip Soboń, Mateusz Świergiel (65′ Dominik Nowacki), Tomasz Neumann (88′ Marceli Michalski), Gerard Pińczuk, Paweł Koralewski, Mikołaj Nowak, Hubert Goncerzewicz (88′ Kacper Matusiak), Marcin Łażewski.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *