Rozpoczęto rozbudowę Szkoły w Kobylnicy

13 października w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego pod rozbudowywany budynek szkolny.

Na zaproszenie burmistrza Mariana Szkudlarka przybył m.in. poseł Bartłomiej Wróblewski, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Swarzędzu z przewodniczącą Barbara Czachurą, zastępcy burmistrza, sekretarz gminy i inni pracownicy UMiG, nauczyciele wraz z dużą grupą uczniów rozbudowywanej podstawówki, sołtysi, mieszkańcy Kobylnicy, przedstawiciele projektanta raz wykonawcy i wielu innych.

W Kobylnicy, obok istniejącego budynku szkoły, zbudowany zostanie drugi, o wys. 9,5 m i powierzchni 933 m kw. W nowym, wyposażonym w windę budynku, na parterze i piętrze będzie 10 nowych sal dydaktycznych, pracownia komputerowa, świetlica, jadalnia, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz sanitariaty. W piwnicy urządzone zostaną szatnie.
Przy szkole zbudowana zostanie nowa sala gimnastyczna, z boiskiem o wymiarach 28 x 15 m wraz z trybunami, szatniami i salką do gimnastyki korekcyjnej. Dodatkowo powstaną osobne szatnie (a także pomieszczenia dla trenerów) obsługujące uczestników zajęć na boisku zewnętrznym. Obok szkoły urządzone zostaną 52 nowe miejsca parkingowe, a także droga dojazdowa.

Koszt tej inwestycji to 9,772 mln zł z budżetu Swarzędza.

Burmistrz Marian Szkudlarek w okolicznościowym wystapieniu podkreślił, iż Gmina Swarzędz dużo i systematycznie inwestuje w oświatę. W ostatnich latach zbudowane zostały 2 nowe szkoły: Zespół Szkół w Paczkowie (2013 r.) oraz Szkoła Podstawowa w Zalasewie (2015 r.). Ponadto budynki wszystkich “starych” swarzędzkich szkół i przedszkoli zostały poddane termomodernizacji. – Rozbudowa podstawówki w Kobylnicy to jeden z priorytetów tej kadencji samorządu – zaznaczył burmistrz Szkudlarek, dodając, iż w przygotowaniu są dalsze inwestycje w materialną bazę swarzędzkiej oświaty.

Akt erekcyjny, poświęcony przez księdza kanonika Tadeusza Pelińskiego i podpisany przez uczestników uroczystości, umieszczony został w specjalnej tubie, którą następnie zamurowano w fundamencie nowego budynku…
Na zakończenie uroczystości odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów szkoły w Kobylnicy.

Prace budowlane wykonywane przez firmę Skanska, która wygrała przetarg nieograniczony, rozpoczęły się z końcem lata br. i potrwają do końca maja 2017 r.

fot. Maciej Woliński (UMiG)