Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu

Gmina Swarzędz rozbudowuje Szkołę Podstawową nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu. Prace – wykonywane przez firmę PPUiH Agrobex Sp. z o.o. z Poznania, która wygrała przetarg nieograniczony – trwają już od kilku miesięcy. Budowa ma się zakończyć w przyszłym roku, tak – aby na 1 września 2020 wszystko, łącznie z nowym wyposażeniem, było gotowe

Budynek SP nr 2 rozbudowany zostanie o powierzchnię ponad 1600 m kw – w nowym dwukondygnacyjnym obiekcie, będącym łącznikiem pomiędzy częścią istniejącą i nową. Powstaje tam sala gimnastyczna wraz z zapleczami oraz część dydaktyczna zlokalizowaną na piętrze. Zbudowane zostaną także dwa nowe boiska sportowe – trawiaste i drugie, z powierzchnią poliuretanowa, poza tym nowoczesna bieżnia sportowa i plac zabaw. Inwestycja finansowana jest z budżetu Gminy Swarzędz, a jej koszt to prawie 16,5 mln zł.

14 października  odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Burmistrz Marian Szkudlarek podkreślił, iż Gmina Swarzędz dużo i systematycznie inwestuje w oświatę. W ostatnich latach, dla przykładu, zbudowana została nowa Szkoła Podstawowa w Zalasewie, a szkoła w Kobylnicy – gruntownie rozbudowana i zmodernizowana. Ponadto budynki wszystkich „starych” swarzędzkich szkół i przedszkoli zostały poddane termomodernizacji. – Rozbudowa SP nr 2  to jeden z priorytetów tej kadencji samorządu – zaznaczył burmistrz Szkudlarek, dodając, iż w przygotowaniu są dalsze inwestycje w materialną bazę swarzędzkiej oświaty.

Akt erekcyjny, poświęcony przez księdza Szymona Likowskiego z parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i podpisany przez uczestników uroczystości, umieszczony został w specjalnej tubie, którą następnie zamurowano w fundamencie nowego budynku. Na zakończenie uroczystości odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów szkoły.

(nad.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *